Nikto ťa nezachráni

• Česko Nikdo tě nezachrání (viac)

Nikdo tě nezachrání je film o talentované mladé ženě Brynn, jež se vzdálila své komunitě. Osamělá žena plná naděje nachází útěchu v domě, kde vyrůstala, avšak vyruší ji podivné zvuky pocházející od vetřelců z jiné planety. Následuje akční utkání Brynn s mimozemskými bytostmi, které ohrožují její budoucnost a zároveň ji nutí čelit vlastní minulosti. (Disney+)

Omnibus

V mléčné dráze, tam je blaze.“ Potvrdí devět z deseti ťapadláků a chňapadláků, stojících v kruhu kolem (ne)šťastné Brynn, již deset let ztracené v černé díře kdesi daleko za planetou K-PAX, za devatero galaxiemi a devatero SPOILERY! Co to modře září z OKÉNKA TALÍŘE? [][] Prozření.  ̊Ϫ̊  Kde se nachází černá díra? Uvnitř Brynniny hlavy. Je totiž ztracená sama v sobě.  ̊Ϫ̊  Co jsou zač ti emzáci? Lékařské konzillium docenta Chocholouška.  ̊Ϫ̊  Proč jsou emzáci anatomicky oslabeni, bez pohlavních orgánů? Protože Brynnina mysl utekla (po zabití Maude) do světa fantazie v jejích 12 letech, zřejmě s ještě neprobuzenou sexualitou. [][] Jen noční můry bez penisu i bez rektálních sond, ale i tak čupr kluci. Bavilo mě jejich hrdelní žgrundání a druhová pestrost. Emzák obecný, čili zádveřní, šplhoun kudlankovitý, honič kredencový, šišoun zapíchnutý, larvič traumatizovaný. A co na to moje žena, pocházející z Venuše? „Nice, based on a true story. ()

Chrustyn

Zpočátku příjemné strašení a film u kterého jsem si říkal, že jsem si takový řadu let přál. Bohužel po první dvacetiminutovce se příběh vydává výrazně jiným a nezajímavým směrem, který rozehrává další vrstvy o traumatech minulosti a nakonec přejde do hodně pitomého konce, který chtěl být nějakou přemýšlivou tečkou. Promarněna šance. ()

Bloody13

Asi úplně první NĚMÝ sci-fi horor, co jsem viděl. Hlavní hrdinka za celou dobu nepromluví, ani těch pár vedlejších postav neřekne ani popel. Nelze se tedy divit, že do takhle tiché scény dorazí vesmírná delegace už po úvodních 10 minutách, přičemž vesele a hlavně potichu obsadí celé městečko. Škoda, že emzáci mají dost klišoidní design (snad jen ta "pavoučí matka" se vymykala), protože jinak jsou to docela kluci pracovití a naši hrdinku nahání téměř ustavičně. Škoda, že tahle svižně odsýpající jízda v závěru citelně přibrzdí a finišuje trapným, sluníčkovým epilogem, v němž budou šťastné obě strany (lidstvo i marťani), diváci ale nikoliv. ()

Juto

Je to film bez akéhokoľvek dialógu, a klišé žáner, pre ktorý mám slabosť. Väčšinou sa odohráva v dome, čo núti režiséra, aby bol kreatívny pri práci s kamerou a osvetlením. Celý film stojí na Kaitlyn Dever. Je vynikajúca v úlohe, ktorá v podstate nevyžaduje žiadny dialóg. Do svojho výrazu dokáže vložiť toľko strachu a emócií, že táto úloha je jedna z jej najlepších výkonov. Skvelá je aj práca s kamerou. Pohybuje sa tak dobre a réžia je tu veľmi dobrá s mnohými skvelými akčnými scénami. Samotní mimozemšťania boli dosť strašidelní a CGI bolo vlastne celkom fajn. Škoda, len že koniec je zmätočný. A nie moc dobre vysvetlený. Napriek tomu som sa veľmi bavil. 7,5,/10 ()

PetrPan

Blízká setkání němého druhu. Komorní sci-fi horůrek s mimozemšťany, kteří jsou klišé od dob  Roswellu.  Hlavní hrdinka pak není zrovna vítací typ a místo chleba, soli a sociálních dávek jim nabídne  trepanaci lebky, upálení či částečné ukřižování.  Možná je za tím  jazyková bariéra, poněvadž to není holka zrovna komunikativní, možná jen obyčejná xenofobie, kdo ví.  A přitom oni samozřejmě přichází v míru a se sluncem v duši a srdcem na dlani. To je však třeba pozřít a vysvětlit to holce, která tu hubu prostě neotevře, kolikrát trvá i devadesát minut. Ve své podstatě a v dnešní době sympatická jednohubka, a to i tím, že si osamělá hlavní hrdinka nehonila frndu a nechtěla mimíky opíchat (pardon, dozvuky Tváře vody ještě neodezněly). ()

• Hlavné natáčanie sa uskutočnilo v New Orleans od apríla do júna 2022. (Arsenal83)
  • První okamžik oficiálního dialogu nastane až v čase 01:09:05. (Lajty)
  • Mimozemský dizajn je do značnej miery založený na náčrtoch urobených v Amerike v 50-tych rokoch opísaných údajne unesenými ľuďmi a ľuďmi, ktorí mali blízke stretnutia tretieho druhu. (Arsenal83)