Dym

• Česko Smoke (viac)

Skupina lidí, jejichž životy jsou propleteny díky jejich příteli, manažerovi newyorského obchodu s doutníky Auggiemu (Harvey Keitel). Patří sem: spisovatel, který neumí psát (Hurt), zdráhavý otec, který utíká před svou minulostí (Forest Whitaker), ulice znalý puberťák snažící se najít sám sebe, Auggieho bývalá přítelkyně, kterou velmi dlouho neviděl a jež se vrací s překvapivými zprávami! Kritici a diváci přivítali neobvyklý humor Smoke, důvtip a skvělé herecké výkony. (oficiálny text distribútora)

TylerD.

Výborné herecké výkony, hlavně Hurt, Keitel a můj oblíbenec Whitaker. Některé scény/epizody mě moc bavily nebo pobavily. Od konce jsem čekal víc ale to je asi tím, že dnešní podobné snímky mají na konci nějakou neuvěřitelnou kolizi všech postav. Tady to tak být nemělo a je i nefér to přirovnávat. 65 % ()

Sejkorka

Napoprvé bez recenze. Nyní bych skoro přidal jenu* na max. , ale tak dokonalé to není. Např. ta Whitakerova umělá ruka, proč je tak dlouhá ? Poměr Drama / Komedie je tak 70/30. Dobrý detail je před závěrečným vyprávěním Auggieho o tom, jak o Vánocích přišel ke svému foťáku. Odkládá noviny a v nich fortky dvou zastřelených lupičů, kteří ohrožovali Rašída a vlastně i spisovatele Paula. Jejich peníze doputovaly k Ruby a už není nutno se obávat, že by se po nich pídili. Dobré výkony hlavních představitelů - Harvey Keitel, William Hurt a Stockard Channing, kterou jsem tehdy nezaregistroval, až nedávno v Allenovce Cokoliv, kde hraje příšernou matku Amandy (Ch.Ricci). ()