Ohnivá smršť

• Česko Ohnivá smršť (viac)

Štyria priatelia - Chris (Josh Cohen), Mel (Melanie Lewis), Sharon (Anastasia Griffith) a Marcus (Ross McCall) – sa rozhodli vydať sa na malý výlet na motorkách, krížom cez lesy minnesotského Národného parku Duluth. Vyhliadky na skvelú zábavu sú však razom zabudnuté, keď si Chris pri jednom mimoriadne ťažkom manévri zlomí nohu. Záchranársky vrtuľník, ktorý privolajú mobilom, totiž v tomto príliš členitom teréne nemôže nikde pristáť, a tak sa skúsený ranger Jake Langford (Bryan Genesse) rozhodne k vystrašenej skupinke dobrodruhov zlaniť. Nik z nich netuší, že práve v tom čase neďaleko od nich šialený Tiny (Shend), ktorý má s Jakeom z minulosti ešte nejaké resty, založil dva veľké požiare, ktoré sa spojili do obrovského ohnivého múru – a ten sa nezadržateľne blíži práve k nim! Zakrátko sú uväznení v pekelnom kotle vražednej horúčavy a ničivého ohňa – a zdá sa, že z neho niet úniku...! (oficiálny text distribútora)

Gilmour93

V televizi běží motocyklová šestidenní v digitálním ohýnku a já, jako divák, subjektivně zažívám bolestné šestinedělí, v němž se pochva Allan A.Goldstein ne a ne stáhnout. Jinak nezbývá, než souhlasit s tím, co napsala Phobia. Chtělo by to více ohleduplnosti, jinak se jednou nějaký frustrovaný hajný nasere a přesnou ránou "mezi světla" skolí čtyřkolkového divočáka.. ()

Kingjiri odpad!

"Tenhle oheň se vůbec nechová logicky!" O všední den v jednu ráno byl výběr v TV opravdu epickej. Posuďte sami - Teleshopping, tenhle brak, Volejte věštce nebo EZO TV? No, dlouho jsem nepřemejšlel, nejvíc mě asi lákal Horst Fuchs a jeho úžasný výrobky, ale nakonec jsem zariskoval a zkouknul tohle, doufajíce, že to ve mně zanechá nejmíň psychickejch škod. Kdyby se nechoval logicky jenom oheň, bylo by to ještě fajn, ale nad chováním postav zustaval rozum stát. Vejtaha se zlomenou nohou po zázračnym zásahu všemocnýho rangera Langforda (kterej jen tak mimochodem kope líp jak Chuck Norris a svym uměním na krosový motorce stíhal balit jednu z hlavních hrdinek) nakonec jenom pajdal. Sám ranger, když nemoh chodit, najednou při závěrečný bitce běhal jako lasička. Radši už ani nemluvim o dvakrát přežitý tutový smrti hlavního záporáka, dementních dialozích nebo vizuálních tricích. Každopádně jsem se teda místama dost smál a občas jsem smích prokládal výrazem "WTF?!" (huba otevřená dokořán a vytřeštěný oči), protože co se občas dělo, přesahovalo hranice mýcho chápání. Po hodně dlouhý době dávám zaslouženě vydřenej odpad! a doufám, že je na dlouhou dobu poslední. ()

Phobia

Vyjdete si občas do lesa na procházku, za klidem, šuměním stromů, zpěvem ptáků, bubláním potoků? Dýcháte voňavý vzduch, užíváte si to živoucí ticho, balzám na veškerý shon a stres... a pak to uslyšíte! Blíží se to zdálky, ozvěna to roznáší údolím, odporný, táhlý, nekončící skřek, obvykle několikanásobný. Proječí to a provříská kolem vás, následováno smradem z výfuků a rozbrázděnou zemí. A máte po klidu, máte po náladě, máte chuť mít v ruce kulovnici a odstranit tu škodnou z lesů. Pro ty méně chápavé: ano, mám na mysli motorkáře a čtyřkolkáře, hlučnou, bezohlednou verbež, za kterou zůstává akorát spoušť. Vize, jak tuhle nepříjemnou svoloč bude někdo ve filmu zaživa zpopelňovat, mě přiměla zvědavě zapnout čumbox. Ale dle očekávání se dostavilo zklamání: padouch byl neskutečný dement, jeho bodycount nestál za řeč, vřískání strojů mě sralo skoro jako naživo v lese, dialogy a vůbec veškeré události narovnávaly mozkové závity s vehemencí opakovaně dopadající žehličky. Zmínku zasoulouží triky... sem tam hořel nějaký keřík, aby se neřeklo, občas se vyskytl letecký záběr požáru. Zázračně regenerující motoskupinka, údajně ze tří stran obklopená ohněm, se pořád zběsile projížděla po lesíku tam a zpátky, občas natrefili na avizovaný decentně hořící porost, jinak žádný dusivý dým, nebe krásně modré, stromy zelené, prostě idylka. Jednu astru se sebezapřením uroním, ovšem lesním motoristům dávám nekompromisní odpad. Těch zdejších 11% je spravedlivý verdikt. ()

Elleannie

Ano, občas se tady našly nelogické věci a některé dialogy mě taky pobavily, ale nějak jsem nad tím moc nepřemýšlela. Přestože oheň v mnoha případech nevypadal jako oheň, některé scény se zase podle mě docela povedly, a bylo tady spoustu zvratů. Určitě jsem viděla horší filmy.. Někdy je prostě lepší zbavit se logiky a v tomhle případě mi to šlo bez problémů. ()

Wacoslav1

Bryan Genesse to ma u mne nadosmrti dobry za to jak zkopal Erica Robertse ve Falesnym unosu a je nejvetsim kladem tehle megasilenosti z dilny nu image udajne se to odehrava v Minnesote ale ty jmena v titulcich bych spis tipoval na Rumunsko kazdopadne po neuveritelnym tornadu a opravdu ultrahrozny lavine asi nejlepsi kousek ze se serie Nature Unsleashed je tu asi 8 hercu z nichz jeden je magor co zapali les pak je tu par totalnich dementu a Genesse kterej je uplne neuveritelne nad veci a vi si vzdy rady narozdil od jinych podobnych vazne se tvaricich filmu je toto cista demence ktera ale docela pobavi hrdinove jezdi po lese na motorkach vsude slehaj digitalni plameny a do toho hraje celkem pekelna hudba jak rikam hrozna blbost ale dve hvezdy si to zaslouzi jedna za meho oblibence Genesseho kterej je tradicne v pohode a druha za to ze si to na nic nehraje a je to chvilema i sranda jo a vzkaz pro Kingjiri ty nevis proc ten hnusak furt nechcipal no prece proto aby mu mohl Genesse na konci nakopat prdel! to je snad jasny ()