Seriál Zimný kráľ vychádza z knižnej série "Kronika válečníkova" spisovateľa Bernarda Cornwella a je odvážnym a revizionistickým spracovaním obľúbených artušovských legiend. Séria sa odohráva v piatom storočí, dávno pred zjednotením Británie, v krutej krajine bojujúcich frakcií a kmeňov, kde boli životy často pominuteľné. Seriál sleduje Artuša Pendragona, ktorý sa z vydedenca stáva legendárnym bojovníkom a vodcom. (HBO Max)

Recenzie používateľa Wysch k tomuto seriálu (4)

Zimný kráľ (2023)

Předlohu miluju. Byla to moje první série od Cornwella, po Svatyni druhá kniha, kterou jsem od něj četl. Dovedla mě k celoživotnímu zájmu o kombinaci historie a fikce a samotnou Artušovskou legendu. Proto nemůžu říct nic, než jen to, že celá tahle série je jen výsměch předloze. Ale nejsem debil, chápu pointu adaptací, a tak jsem schopnej se odprostit od mnoha kravin, které tvůrci vytvořili. Přes něco ale vlaky nejezdí, a pokud výsledek nerespektuje předlohu a dokonce ji zesměšňuje, nelze adaptaci respektovat a nemít ji jen za vtip. _____________ Chybí rozpočet. Forma. Řemeslo. Když už nemůžu respektovat předlohu v historických ohledech, tak ať mám aspoň peníze na to udělat to vizuálně pěkný. Můžete říkat, co chcete, ale Amazon aspoň do Prstenů narval pěkný peníze, který se projevily ve výpravě a vizuální produkci. The Winter King nemá kromě obsazení Nimue, Artuše a ve výsledku i toho kluka s vlasy jako sláma nic. Absolutně nic. ____________ A ani tý jedný bitvy u Lugg Vale jsme se nedočkali. ()

Episode 1 (2023) (E01)

Za Arthura. Jinak je to vůči mně, milovníkovi předlohy, kterou četl nejméně dvacetkrát, výsměch. Laciný výsměch. ()

Episode 2 (2023) (E02)

Výsměch předloze pokračuje. ()

Episode 7 (2023) (E07)

Well, at least Ceinwyn is pretty. ()