Když po pádu SSSR začal v Rusku divoký kapitalismus, chytil Ťomův otec příležitost za pačesy a brzy se z něj stalo velké zvíře, získal postavení, prachy, auťáky, moc, barák i daču… a novorozený Ťoma vyrůstal, jak se říká, „se zlatou lžičkou v prdýlce“. O pár let později – přišla bída na kozáka – však spadla klec, na tátu si došlápl berňák, rodina o vše přišla a Ťoma zůstal pro změnu s holou pr... Jediný, kdo to vše nepovažoval za katastrofu, byl matčin otec Vasilij Pavlovič, mnohokrát vyznamenaný pensionovaný výsadkář, který u sebe nakonec celou rodinu ubytoval. Protože neštěstí nechodí po horách, konat začaly nejen úřady, ale rozpomenula se i armáda a čerstvě zchudlý milionářský synek musel k odvodu.
Když se Ťoma vrátil po dvou letech z vojny, kterou odkroutil u paragánů, našel téměř vše při starém, zejména táta s mámou jsou pořád bez peněz a pořád na bytě u tchána, kterému nikdo neřekl jinak než Palyč. Dvě novinky tu nicméně přeci jen byly – holka, s níž chodil, už nehodlá nic mít se žádným žebrákem, plus v sousedství dědovy chalupy vyrostl obrovský palác. Majitel této nelegální stavby navíc nechce v dohledu žádné sousedy. Všechny vesničany už vyhnal, jen Palyč se vzpírá a doposud se odmítá odstěhovat. Anatolij Jurjevič, známý mezi mafiány jako Tolik Makedonskij, hraje s každým dnem čím dál tvrději, jenže ve starém veteránovi z Afgánu a Čečny narazil na více než důstojného soupeře. Ten na Tolika navíc není sám, vedle čerstvě demobilizovaného vnuka mu přispěchali na pomoc bývalí spolubojovníci z jeho jednotky, pak i spolubojovníci spolubojovníků a nakonec jsou to desítky ke všemu odhodlaných výsadkářů, co se na Palyčově pozemku proměněném v pevnost chystají k boji s mafiánem. (chamonix)