Max, Mell, Ema, Robin a Soňa. Pětice studentů adiktologie se v rámci zodpovědného přístupu ke studiu rozhodne pro experiment – vzít si drogy, které by mohly na chvilku vyřešit problémy každého z nich. Jak říká profesorka Jensenová,  drogy jsou zkratky k řešení problémů. Experiment má ale jeden podstatný háček. Účinek drog se u všech stane permanentním. Zábava a nově nabyté „superschopnosti“ vedou mladé hrdiny až na hranu jejich možností, ale i sil. A to vše v situaci, kdy je v zemi zřízena funkce drogového koordinátora, který k drogové problematice přistupuje s maximální tvrdostí… (Česká televize)

Recenzie používateľa William_ k tomuto seriálu (7)

Adikts (2024)

Velké zklamání. To co slavilo úspěch v Bangeru už zde moc nefunguje. Petr Uhlík až moc připomíná Marsella Bendiga, ale na druhou stranu je stále tím největším tahákem celého seriálu. Většina postav v seriálu mi vyloženě nevadila, ale že bych si je za těch 6 epizod oblíbil/zapamatoval, to teda taky ne. Audiovizuálně se jedná (spíše v první polovině seriálu) o něco originálního a kreativního, což je na malém českém rybníčku stále nezvyklé. Povedený výběr hudby (cením remixnutého Miro Žbirku). Škoda té druhé poloviny, která se strašně táhne a po dějové stránce  je to podle mého strašně nedodělané a hloupoučké. To co sráží celý seriál do kolen je taky slabý scénář. Adikts je ten příklad seriálu, kde trailer na něj je lepší než seriál samotný. Za zmínku ale stojí aspoň 2. díl (Zkratky), který je asi tím nejlepším, co seriál může nabídnout. Zbytek působí jako promarněná příležitost, šlo to udělat daleko lépe. Na druhou stranu jsem rád, že podobné projekty vznikají, ale tvářit se že jsou bez chyby a že bychom s nimi měli být spokojení? To zas taky nechci. ()

Adiktologové (2024) (E01)

Tak jak jsem se na tenhle projekt těšil, tak jsem po úvodním dílu trochu rozčarovanej. Nekonečné opakování hlášek jako jsou "Vynasmažím se" nebo "Mám v p*či anatomii" nebude klíčem k úspěchu. Poprvé se tomu možná zasmějete, ale když to v úvodním dílu zazní po páté, už to jaksi ztrácí smysl. Bolístky ve scénáři jsou viditelné a už v úvodu seriálu se trochu bojím co bude následovat. ()

Zkratky (2024) (E02)

Audiovizuálně se jedná o krásně provedenou práci - obzvlášť ten konec byl fakt skvěle natočený i s přispěním melodie Miro Žbirky. Ta hudba, barvy a celkový dojem je příjemný. Problém nastává s celkovým dějem, nebo scénářem tak hloupoučkým že ho museli psát Křemílek s Vochomůrkou, a s postavami vykradenými z jiných filmů/seriálů. To, že tvůrci dokážou vykrást Lily Rose Depp ze seriálu The Idol a Johnnyho Deppa z filmu Strach a hnus v Las Vegas a přenést obě postavy do Adikts, jsem opravdu nečekal. Kdo oba snímky viděl, ví o jaké postavy je v Adikts řeč. Bojim se, aby tahle epizoda nebyla pomyslným vrcholem celého seriálu, protože už asi všichni tušíme, kam to bude směřovat. ()

Superpowers, dědek (2024) (E03)

Už se z toho stává hodně bizarní komedie, což pro některé diváky nemusí být na škodu. Pokud je cílem projektu lidi od drog odlákat, připadá mi že to má spíš opačný efekt. ()

Shit happens (2024) (E04)

Petr Uhlík se strašně snaží napodobit Marsella Bendiga z Bangeru, ale snaží se až moc na sílu. I tak je ale jeho role asi to nejlepší na celém seriálu. ()

Nespalme to krásné v nás (2024) (E05)

Tak nakonec se v seriálu objevil i Langoš. Sice na pár vět, které ale Maxe v budoucnu poznamenají. Vykresleno je to teda hodně bídně. Celá druhá polovina seriálu na mě působí strašně sterilně a už i ta hravost co zdobila úvodní díly z toho vyprchává. Tady ale zas chápu že začátek byl tak "hravý" právě kvůli užití drog a následné ukázce toho, jak to vypadá když si "dáte". ()

Průvodci (2024) (E06)

Tak tu máme konec seriálu. Zda je zdařilý či ne, to si každý řekne sám. Dvě věci jsou ale jisté - DROGY JSOU ZKRATKY a Petr Uhlík bude hodně žádaný herec. Snad neskončí v ulici, v ordinaci, v zoo nebo v podobných sr*čkách pro masu. (pozn.: V Ulici i v Ordinaci si Petr Uhlík v minulosti zahrál když byl ještě malý kluk, tak snad se odrazil ode dna a nikdy ho tam už neuvidíme). ()