„Všetci túžime po veciach, ktoré pre nás vážne nie sú dobré…“ Dej atraktívne obsadeného šesťdielneho seriálu (The Weeknd! i Lily-Rose Depp!) sa odohráva vo svete hudobného priemyslu a jeho spolutvorcom a spoluscenáristom je sám Sam Levinson, ktorému vďačíme za Eufóriu. K deju: samozvaný guru nadviaže komplikovaný vzťah s vychádzajúcou popovou hviezdou. Táto Jocelyn sa počas svojho posledného turné nervovo zrúti, ale chce sa vrátiť na scénu ešte lepšia a silnejšia: je predsa najlepšia a rozhodne najviac sexy speváčka USA - alebo sa jej prinajmenšom čoskoro stane. Jocelyninu vášeň podporuje manažér nočného klubu Tedros, charizmatický chlapík so špinavou minulosťou. Kam ju dostane jej nová láska? Pomôže jej vzlietnuť na vrchol, alebo poškodenú, trpiacu dušičku zvrhne do najtemnejšieho podpalubia? (HBO Max)

ledzepfan

Jo. Levinson už na vrcholu své vlny serfuje tak dlouho a efektně, že se dostal do bodu kdy si věří natolik aby HBO přemluvil k tvorbě něčeho co drtivá většina diváků nebude mít šanci pobrat. Vůbec se nedivím, že je z toho hejtovanej propadák, protože je to tak vrstevnaté a hned v několika klíčových motivech tak nejednoznačné, že jediné čeho se zmatený divák může jakš takš chytit je ten povrchový glam a kůže Lily-Rose Depp... To předposranecké ořezání o jednu epizodu je docela znát a kazí to dojem i těm lidem co v tom seriálu viděli vice než povrchni exploitaci hudebního průmyslu. ()

EvilPhoEniX

Né tak dobré jak Euphorie, ale pořád dost rajcovní, netradiční i zvrácené. Na seriálu je zajímavý fakt, že téměř neopustí luxusní sídlo, 90% seriálu se opravdu odehrává ve vile, kde nahlédneme za oponu jak funguje hudební průmysl a že to popové hvězdičky určitě nemají jednoduché. Lily-Rose Depp je tu ztvárněná jako Sex Symbol/Godess, její prdelka a často obnažené kozičky jsou zkrátka atraktivní na pohled, co si budem a v každém díle určuje nové Fashion trendy, ze kterých v Americe teď ženské musí šílet. Povedl se i The Weeknd, který si tu zahrál kult leadera, pořádného slizouna a manipulátora v jednom ( Pobavila hláška " Je jako herpes, kterého se nedá zbavit a furt se vrací") a celý ten koncept tak trochu evokuje oscarového Parazita. Perfektní je hudba, všechny soundtracky jsou v Topu ( na pozadí hraje i samotný Weeknd) vizuálně je to taktéž na úrovni a dialogy mě bavily. Konec má i docela nečekaný zvrat. Není to po příběhové stránce nic převratného, ale je to dost osobité, má to svůj vlastní xicht, je to dostatečně sexy i zvrácené ( sex a drogy nechybí) a libilo se mi i jak funguje práce manažerů v takovém průmyslu, rozhodně zkaženost až nad půdu. 7/10. ()

hroubek

Chápu všechny, kterým tento seriál nesedl, ale já si ho dost užil. Sam Levinson to naschvál vytvořil, tak jak to vytvořil. Je to póza, je to klišé, je to hloupé, je to neoriginální, a přesto to dokáže v každém díle naprosto zaujmout a upoutat pozornost. Levinson nám vypraví příběh, který jsme už několikrát viděli a tlačí ho do extrému, co se týče otevřené sexuality a psychického teroru. Snadno lze seriál odsoudit za trapnost a pózu. Jenže, jakmile se podíváme za oponu, tak je to mnohem zajímavější. To, co seriál ve výsledku ukazuje a říká je svým způsobem dost důležité a místy taky smutné. Bohužel spoustu diváků si ze seriálu odnese jen sex a spoustu divných momentů. Lily-Rose Depp si celý seriál ukradla pro sebe a je opravdu moc talentovaná. Depp hraje hodně fyzicky a místy jde na dřeň. Totéž platí i pro emocionálně náročných scénách, které Depp zahrála parádně. Super výkon. The Weeknd není dobrý herec, ale snaží se. V prvních dílech je jeho výkon dost špatný, ale pak se začne zlepšovat. Suzanna Son je zde parádní a každá její scéna stojí za to. Bavil mě Hank Azaria a Eli Roth v netypický rolí. Idol není seriál pro všechny, ale kdo se dokáže kouknout za oponu, tak uvidí, že jde o dost kvalitní věc. ()

Qitek

Ono je vlastně úplně jedno, jestli to má být sexy, nebo jestli to má naopak vzbuzovat nevoli. Levinson nezvládá ani jednu polohu, ať už jí zamýšlel jakkoli. Je jedno i fakt, že tohle provokování ( rádoby ) “na hraně” a nucená zkaženost je k smíchu a může zaujmout tak maximálně neodkojené publikum. Provokovat se musí umět. Je jedno i to, že The Weeknd volal v souvislostech po Verhovenově Základním instinktu, přitom je to blíže jeho průseru Showgirls ( ty ale svou trapností alespoň bavili natolik, že si divák nemohl být jistý, zda v tom nebyl úmysl ). Co už trochu vadí je fakt, že postavy mají maximálně dvourozměrný charakter a procházejí si “vývojem” jak se tvůrcům zrovna v dalším střihu hodí, čímž se nemůžeme vůbec bavit o hereckých výkonech, protože nedávají smysl. Vadí i dialogy, které se dají sotva vydržet. Co ale vadí nejvíc je fakt, že tento showbiz sondující ( wannabe )provokativní art k smrti nudí ( tvářící se smrtelně vážně ) a dá se steží vydržet ( pouze ze studijních důvodů ). Kdyby jste náhodou něco nepochytili, píseň v podkresu vám to vysvětlí. Nebojte. Velkolepá sračka, která si svůj tak moc chtěný status kultovní nakonec zaslouží. Jen z jiných důvodů, než tvůrci zamýšleli. Subjektivně za dvě hvězdy mezi tím vším co vzniká. Pokud se budeme bavit o A-listu, je to čistá jedna. ()

HAL

Jsem solidně nadšený. A přesně, překvapují mě hlavně herecké schopnosti všech zúčastněných, a hlavně u Weeknda, u kterého jsem se bál že se tu jako autor bude snad snažit prodat se jako nějaký macho borec... a přitom ukázkově jede high functioning sociopata a borderline politováníhodného slizáka, který ale zároveň je uvěřitelně charismatický, inteligentní a svým způsobem citlivý, což v závěru i převažuje natolik, že skoro začne vzbuzovat soucit. Celkově se mi velmi líbí že tu ukazují nejen bahno i hedonismus showbusinessu (ne že bych se na to netěšil, že), ale zároveň jak extrémně schopní a umělecky kreativní ti lidé dokáží být. A jak brutální power struggle to je mezi producenty, šílenými umělci, i hvězdičkami které plynule přechází z duševní zlomenosti do control freak manipulativnosti. Lily-Rose Depp je nejen brutálně pěkná a příjemně nestydlivá, ale hlavně se potatila i v tom hereckém talentu. Škoda že je těch dílů tak málo... ale zas to aspoň dost rychle uteče. A ještě větší škoda je že není mnohem víc podobných filmů a seriálů co dokáží o sexu vyprávět bez příkras. 8/10 ()

• 25. dubna 2022 Variety oznámilo, že seriál bude přepracován a projde významným přetočením se změnami v obsazení a štábu kvůli změně kreativních směrů. Během této změny režisérka Amy Seimetz opustila projekt a Sam Levinson převzal roli režiséra seriálu. (HanzoBureshi)

Třetí řada Euforie má problémy

Třetí řada Euforie má problémy

26.03.2024

Loni v listopadu se na představení příštích projektů ze stáje HBO její představitelé holedbali tím, že třetí série úspěšné Euforie je v odklepnuta, v přípravách a na obrazovky chtivých náctiletých… (viac)

Kde se bude odehrávat třetí řada Bílého lotosu?

Kde se bude odehrávat třetí řada Bílého lotosu?

28.03.2023

Kabelovka HBO se nedávno rozloučila s první sérii seriálového hitu The Last of Us, už nyní ale diváky přivítala závěrečná sezóna oceňovaného dramatu Boj o moc, ještě v letošním roce nás pak čeká… (viac)