V mlhách

• India Kohrra

Za pár dní se měl ženit, místo toho ale záhadně zemřel. Tenhle zapeklitý případ začnou vyšetřovat dva policajti, kterým se přitom osobní život rozpadá pod rukama. (Netflix)

Muffino

Seriál plný facek, kde nikdo není bez viny, být součástí rodiny je za trest, kde se spravedlnost hledá velmi obtížně a kde největším prohřeškem je homosexualita, která se možná týká i hlavního vyšetřovatele. Navíc má příběh velké trhliny, přičemž těmi největšími jsou časová souslednost a to, kde zůstaly obě vražedné zbraně. ()

barteca

Na indické produkci je zajímavý nejen obsah, ale pro mě i společenské reálie, kdy chvílemi žasnu nebo mě druhoplánově pobaví. Fyzické násilí vůči druhému je běžnou normou, jak v tomto prostředí uspěl Ghándí se svou filosofií nenásilí, nechápu. Drsný, jiný svět...Zaujal i hudební podkres zhusta smyčci v atonální kompozici naprosto mimo indické zvyklosti. ()

Braenn.

Po Posvátných hrách vlastně můj druhý ,,evropsky" indický film. Takhle, Bollywood je super, ale je fajn vidět něco syrového a (asi?) realistického... Takové severské krimi v indických kulisách. Tady se však nenimráme v pokažené myslí násilného vraha, ale, ehm... sledujeme poněkud nasilnou policii, která celkem nevinného vraha hledá. Je to osvěžující změna. I když po současné Hollywoke produkci je osvěžující všechno. Jo a je to ukončené! Konečně jednou něco. ()