Dezolát

Matouš Cardal

Kamera:

Matouš Beneš

Jáchym Sedlák

Dezolát je krátkometrážní experimentální thriller. Snímek funguje na principu dramatické situace, kdy je postava sama sobě překážkou. Dílo záměrně využívá metody ledovce, tak aby mohl každý divák naleznout své hodnoty a poselství filmu. Hlavní postava se ve filmu setkává sama se sebou. Svým jednáním vůči svému druhému já vyvolá konflikt, který pro ni má katastrofické následky. (cardalek)

Kaleidoskop

Tady je vidět, že na rozdíl od filmů jiných tvůrců, kteří se snaží tvořit "artovou" tvrobu, která se nás snaží citově zasáhnout a ohromit, Cardal se nad svým námětem v prvé řadě zamyslel sám (nebo se s někým alespoň poradil). Nepředložil nám své dílo ve stylu: "tady máte, myslete si co chcete a když se vám to nebude líbit nechápete umění". Místo toho, díky výše zmíněnému prvnímu kroku mu nejspíš došlo, jak by na jeho dílo mohl reagovat divák a díky tomu námět pojal více divácky přitažlivou formou. Hlavní myšlenky a náměty k úvahám předává jasně a srozumitelně, ale nechává prostor i pro divákovu imaginaci, či případné diskuzi nad tématem. K výsledné podobě díla napomáhá i obsazení hlavní role. Nic nemám ani proti technickému zpracování, snad jen by film mohl trvat déle...mohl by nadhotit více myšlenek a témat ale i jako krátká úvaha nad citátem, je to fajn podívaná. ()