Tonikaku Kawaii: High School Days

• Japonsko Tonikaku Kawaii Joshi Kō-hen (viac)

Jeoffrey

Nemůžu si pomoct, ale tohle čtyřdílné ONA pokračování seriálu (dějově to jsou prostě další díly hlavního příběhu, nejde o žádný spin-off, nebo jinou vedlejší odbočku) bylo pro mě lepší než celá druhá série. Na prostoru čtyř epizod jsem toho dostal víc než u předchozích dvanácti dílů a vůbec jsem si tyhle epizody tak nějak víc užíval. Přibylo tu víc nových postav než posledně, bylo zde pro mě i víc zábavných situací na jeden díl než v předchozí řadě, a přesto vůbec neutrpěla atmosféra seriálu a jeho pro mě někdy sice mírně přeslazené, ale i tak příjemné, romantické ladění. A v posledním díle byla opět spousta důležitých náznaků a odkazů na tradiční japonský příběh O princezně Kaguje, s kterým je seriál (což nepokrytě přiznává) určitým způsobem (který nám nechce zatím úplně prozradit) propojený. Možná tomu lepšímu strávení seriálu u mě tentokrát pomohl i fakt, že díly vycházely s dvoutýdenním odstupem, a tak se mi všechna ta sladkost a jistá rozvleklost (občas se děje úplný kulový a příběh se celkově táhne pomaleji než jakýkoli průměrný slice of life), kterou Tonikawa podle mě oplývá, tolik nezajídala. Každopádně ať už za to může cokoli z výše zmíněného (nebo spíš všechno dohromady), já se opět u sledování Tonikawi docela bavil, tentokrát i víc než obvykle a jsem zvědavý, co bude dál a jestli a jak se všechny tyhle nové postavy ještě do příběhu promítnou a jestli i s nimi seriál dál udrží tu kvalitu romantické reklamy na šťastné manželství, což tahle část bez problémů zvládla. 6,5/10 ()