Gang zločincov, ktorého členom je hráč na klavíri a bývalý trestanec známy ako Gruesome (Boris Karloff), sa dozvie o utajenej receptúre na plyn, ktorý dočasne ochromí každého, kto ho dýcha. Keď Gruesome náhodou plyn vdýchne, polícia si myslí, že je mŕtvy, a vezme ho do márnice, kde neskôr ožije a utečie. Incident priťahuje záujem detektíva Dicka Tracyho (Ralph Byrd), a keď zločinci za pomoci plynu vylúpia banku, Tracy si uvedomí, že ich musí akýmkoľvek spôsobom zastaviť. (Šuplík)

corpsy

Konečne. Som sa dočkal. Ako sa vraví, to najlepšie na koniec. Z celej 40tkovej série celovečerných filmov o Dickovi Tracym, je tento jednoznačne na najvyššej kvalitatívnej úrovni. A to hlavne vďaka prítomnosti Borisa Karloffa. Jeho postava je síce z celej série ´´najnormálnejšie´´ vyzerajúci ´´ksicht´´, ale jeho prejav je skvelý. Aj s tým špáratkom v ústach ( určite jeden z veľkých filmových vzorov ). V mystery a hororovom žánri to bol proste herecký boh. Atmosféra podobná predchádzajúcim snímkam, Dick Tracy nevýrazný ako vždy, ale má to lepší príbeh a Boris je na nezaplatenie. ()