gumli

Celkom dobrý horror, ale len pre tých čo majú radi filmy triedy B. Typické nízko rozpočtové béčko, s jednoduchým dejom, skôr poloprofesionálny film. Celý dej je v pobrežných močiaroch Everglades na Floride. Hľadanie starej hrobky šamana, alebo medicinmana, to je jedno, môže byť veľmi nebezpečné,ako sa o tom mohli presvedčiť aj archeológovia, ale nielen oni. Ten starý šaman bol už cca 400 rokov mŕtvi, volal sa Tartu, pochádzal z indiánskeho kmeňa Seminolov a jeho úlohou bolo strážiť močiarne pohrebisko proti votrelcom. Hoci bola z neho už len múmia, v prípade potreby sa mohol zmeniť aj do pôvodnej podoby, alebo sa prevteliť do zvierat ako napr. aligátor, obrovský had a dokonca aj do žraloka, ako to mohli na vlastnej koži zistiť aj narušitelia pohrebiska. Takmer po celý čas trvania filmu sa ozýva kdesi v blízkosti dunenie indiánskych bubnov a ujúkanie indiánov, ale samozrejme žiadny indiáni tú nie sú. Je to len prelud v hlavách narušiteľov...Je to podivný film, také sa dnes už nerobia. Tartu ako mŕtvola je celkom dobrý, efekty sú o ničom, to je pravda, okolitá príroda je dosť desivá, a keď sa dvihne ešte aj strašidelný vietor... tak je to zábava...ale len pre niektorých, povedal by som imúnnych! ()