Poté, co gang nesmlouvavých hrdlořezů napadl ostrov South Pacific zůstává reverend Nathaniel Williamson (Michael O´Keefe) opuštěn a jeho krásná snoubenka unesena. Jediná možnost, jak jí zachránit je spojení s nechvalně známým pirátem Bully Hayesem (Tommy Lee Jones). (oficiálny text distribútora)

KarKulA

Začátek vypadal docela slibně, prostředek se ještě tak nějak dal, ale na závěr se to zvrtlo v krapet silné kafe - partičku "sokolíků" poskakujících po opancéřované lodi s dělem a sekajících kolem sebe šavlemi jsem jaksi nerozdejchala. Ač hodně naivní, mohlo to fungovat jako obstojná televizní zábava, kdyby si tvůrci předem utříbili, jestli chtějí točit dobrodružnej pirátskej snímek, kovbojku, nebo válečnej film. Jinak hrdý odraz tvorby 80l. Místních 65% mě docela hodně překvapuje - ale proti gustu žádnej dišputát. ()

sud

Už je to dlouhou co jsem to viděl, ale ještě si to docela pamatuju. Film je plný dobrodružství a romantiky - takové té poctivé, osmdesátkové. V hlavní roli piráta Bullyho Hayese uvidíte ještě nepříliš známého Tommy Lee Jonese, kterému role sedla. Nechtěla by nějaká z televizních stanic tento svěží kousek zopakovat? ()

rikitiki

Probohy, co v téhle slátanině dělal Tommy Lee Jones? Vždyť to je takový kýč, že by se za něj nemusela stydět ani německá televizní tvorba natočená podle červené knihovny. Kýč jako Brno! Kromě Jonese jsou všechny postavy nevýrazné - i jejich herečtí představitelé - vypadají a hrají, jak v reklamě na ovesné vločky. Scénář se logikou vůbec nezatěžuje, takže postupuje tak, že nemyslitelné věci (jak dívka v řetězech přemohla zabijáckého hromotluka) neukáže a předvede až jejich výsledek (prostě ho najednou drží řetězem kolem krku) - a takových blbostí jsou tam mraky. Když k tomu přičtu plytké a pomatené dialogy, tak to opravdu nestojí za zhlédnutí. ()

porky93

Kdysi jsem viděl pornografickou parodii na Piráty z Karibiku, která ve vztahu k téhle slátanině působí dojmem oscarového velkofilmu. Poslední pirát je jedním z těch filmů, které mají tak absurdní scénář, že se tomu místy musím až smát, takže jsem se chvílemi vlastně i celkem bavil. Není to ale odpad hlavně proto, že chápu, že jde asi o film určený spíše menším divákům. Malým plusem jsou slušná hudba, ucházející výprava a taky Tommy Lee Jones. Zbytek je ale bída. ()

Fiftis

Film je plný šermiarskych súbojov, sálv z muškiet a bravúrnych potýčok. Príbeh plný dobrodružstva a romantiky sa odohráva koncom devätnásteho storočia v južných moriach. Hrdinami príbehu sú mladý misionár Nate Williamson a sympatický pirát, skúsený morský vlk, kapitán Hayes. Títo dvaja sa spoločne pokúšajú zachrániť vňadnú Nateovu snúbenicu Sophiu z pazúrov zlých banditov, patriacim k neslávne známym obchodníkom s otrokmi. Prekvapivo celkom zaujímavý snímok o pirátoch. Také ja mám rád, avšak nieje ich až toľko veľa. Pravdupovediac by som ich zrátal na prstoch na dvoch rukách. Tento je naozaj vydarený aj kvôli skvelému Tommy Lee Jonesovi. ()

• Charakter postavy Bully Hayes (Tommy Lee Jones) je založený na skutočnom pirátovi pôsobiacom v Južnom Pacifiku v polovici 19. storočia. (Greenpeacak)