Red Rooms

• Kanada Les Chambres rouges (viac)

Přišel den, na který Kelly-Anne čekala. Začíná soudní proces s Ludovicem Chevalierem, obviněným z brutálních vražd tří nezletilých dívek. Na rozdíl od většiny lidí nachází Kelly-Anne v muži fascinaci, stává se jím posedlou a nevynechá jediné soudní slyšení v naději, že jí věnuje aspoň jeden pohled. Hranice mezi realitou a fantazií se ale ztenčuje, až Kelly-Anne přestává být jen pasivní pozorovatelkou. Pascal Plante se opět zajímá o ženskou subjektivitu, tentokrát však přichází s artovým thrillerem o nebezpečné přitažlivosti zla. Hra s viděným a skrytým, explicitním i tušeným přitom ústí až ve fyzický divácký zážitek. (MFF Karlovy Vary)

Kushina

Tenhle film byl rozhodně zajímavý, co se průběhu procesu týče, ale dějová linka byla extrémně zdlouhavá a nezáživná. Psychologické filmy mi většinou nejdou pod kůži a navíc, když je to tak nechutný, jak je to reálný.... Nah... Radši se podívám na masakr, kde stříká krev, než slyšet ty hlasy nezletilých, jako by to bylo doopravdy. 50% ()

KLFPIM

Chtěl jsem to smazat, přemístit do koše / ty temné weby, rudé pokoje / Skáče to v žánrech jako hráčka squashe / Romance, drama, thriller – co to je / Nějaké kouzlo, či snad vytříbenost chuti / mě tomu ovšem dát tři rudé hvězdy nutí. ()

Easykill

Není nad to si pořídit pořádnej biják! Tedy reálný biják! Red Rooms je "skoronávod" jak na to. Absence jakékoli krve ve filmu, byť jde přece o Red Rooms, mi vůbec nevadila. Spíš naopak, cením tento přístup i když jde o docela horké a zajímavé téma a určitě se to přímo nabízí. Jsme svědky soudního procesu společně s Kelly-Anne, která je jak se ukáže přímo ukázková cáklá pizda! Nevynechá jediné líčení. Ta postava je naprosto skvělá a Juliette Gariépy, která tímto psychologickým thrillerem nejspíš odstartovala svou zářivou kariéru, ji ztvárnila dokonale! Celkově je film hodně kvalitně zpracovaný a natočený. Líbí se mi zásadní myšlenka filmu i to, že pro některé to může působit jako osvěta, protože odkrývá či se zabývá jistými tabu. Použiju větu co zazněla i ve filmu, "pokud jste nikdy neslyšeli o "Červených pokojích" tak nejspíš Žijete na vrcholku hory nebo v jeskyni." ()

Endurion

To bylo šílený psycho - ale v nejlepším slova smyslu. Z prvních deseti minut by člověk mohl čekat celkem standardní (i když kvalitní) soudní drama, které se ale rychle promění v psychothriller plný bizarních momentů, které však vůči ději a postavám dávají perfektní smysl. Musím vyzdvihnout hlavně Juliette Gariépy v hlavní roli, která ten film neuvěřitelně táhne. (Eva Green, co mluví francouzsky.) Jsem rád, že jsem mohl Vary zakončit zrovna tímhle snímkem, protože by ho už stejně nic nepřebilo. ()

Mahoney88

...tento film by som skôr zaradil do kategórie psychologický thriller, ale označenie horor ma viac než potešilo, keďže k žiadnemu inému žánru sa recenziou nevyjadrujem. Neviem nájsť slová chvály, obdivu, intenzity môjho vzrušenia pri sledovaní tohto opusu. Taktiež nedokážem identifikovať film, ktorý by som mohol spomenúť ako paralelu tohto snímku, minimálne posledných šestnásť rokov tu takéto niečo nebolo. Nebudem rozoberať dej, film však disponuje minimálne dvoma scénami, ktoré ma bodli priamo do genitálii. Žiaden gore, znásilňovanie hnijúceho tela, alebo sťahovanie z koži, len ja a moja predstavivosť, ktorá ma dostala do stavu levitácie. Ludovic Chevalier, Juliette Gariépy a Pascal Plante sú tri mená, na ktoré až do mojej smrti nezabudnem... ()

martin.zema1

Téma Red Rooms a fanynek vrahů jistě může být zajímavé, ale to, jak ho zpracoval scénář tohoto filmu mi připadá naprosto nešťastné, stejně jako jeho výběr do hlavní soutěže KVIFF. Kdybych tenhle film viděl v sekci půlnočních filmů, asi bych se zasmál a trochu pobavil, ale pokud to je myšleno vážně, bylo mi u spousty momentů spíš trapně. ()

mdf

Posedlost anebo fascinování sériovým vrahem, je u některých lidí brána jako psychopatická úchylka. Tady to bylo hodně dobře vypilované,jak atmosféra tak i herecky. Svým způsobem jsem mohl na Juliette nechat oči. ()

Hexx

Syrově až bestiálně chladně drsná záležitost, přičemž na druhou stranu v dějovém vývoji to tak trošku skřípe, neboť prostor dostanou spíše vedlejší linie a je jasné, že kdekdo bude zklamán. Mě to ale oslovilo dosytosti, zejména vůči hlavní aktérce, která mě postupem času nepřestávala fascinovat víc a víc, a to až do úplného finálního majstrštyku. BRAVO! ()