Reklama

Reklama

Tarot: Karty smrti

  • USA Tarot (viac)
Trailer 1

Obsahy(1)

Keď partia priateľov poruší základné pravidlo veštenia z kariet a pri vykladaní budúcnosti použijú karty niekoho iného, nevedomky vypustia zlo prebývajúce v prekliatych tarotových kartách. Postupne sa ocitajú zoči-voči svojmu vyveštenému osudu a stávajú sa obeťami desivých výjavov z diabolských kariet. Podarí sa im túto hrozbu poraziť – alebo aspoň prežiť? (Itafilm)

(viac)

Videá (1)

Trailer 1

Recenzie (101)

dubinak 

všetky recenzie používateľa

Nejtuctovější duchařina, jakou si snad lze představit. Příběh úplně povrchní, nepřinášející žádný čerstvý vítr do hororových sfér. Masky sice pěkné, ale děsivé scény fungují na principu ohulit decibely a udělat bububu a takhle se jede pořád šablonovitě dokola. O nějakém budování vztahu k postavám ani nemluvím. Zářný příklad hororu pro děti, takže za mě bída. ()

oveckaoa 

všetky recenzie používateľa

Skupina teenagerů slaví narozeniny jedné z nich v pronajatém domě. Dojde jim alkohol tak ho různě hledají a objeví uzavřenou místnost tam sice alkohol nenajdou za to najdou tarotové karty jedna z nich se tomu věnuje tak jim vyloží karty pak i sobě a oni postupně umírají. Zatím to nejlepší co je v kinech z žánrů horor k vidění má to dobrý nápad  dobré vraždy a i lekačky a hororové scény . Je trochu škoda, že na konci tomu trochu dojde dech a  je to ukončené tak, že pokračování asi padá pokud to nebude prequel. 80 procent ()

Reklama

warrenur 

všetky recenzie používateľa

Typ "hororu" poslednych asi dvoch dekad, kedy, cca po Vreskote, potrebujete naplnit kvotu stupidnych pubertiakov, ktorych hraju aspon 27-rocne herecky a herci :). O atmosfere nemoze byt ani reci. Cely cas som s dufal v cim skorsie zhmotnenie sa niektorej z karticiek, aby umlcala tu-ktoru otravnu postavu. Lakacky su nalinkovane, uplne predvidatelne a stavane na pazvukoch a milionkrat opakovanych postupoch. Zmeny nalad a spravania sa "deciek/dospelych" bolo nieco neskutocne. Zabavia sa azda len nastrocni. Aj to v skupinkach, s popkornom a nervoznym chichunanim, pretoze by sa inak bali aj pri tomto paskvile. Strata casu..vyhnut sa oblukom. ()

Flopik 

všetky recenzie používateľa

Popravde som od toho očakával oveľa viac, ako len tupú vykrádačku. Nakoľko áno, keď si spomeniete na Final Destiny tak je to v podstate to isté, len tu máme osud v podobe kariet. Na druhú stranu sa tvorcom nedá uprieť snaha o strašenie. To je pomerne slabé ale je ho mnoho. Hlavne teda skoro od polky filmu sa ide fakt čisto jedna horor scéna za druhou a to ja mám rád. Niektoré zabitia sú dosť dobré, strašidlá neboli najhoršie ale nepatria ani k takým, na ktoré budete myslieť v noci. Neodpustiteľné veci sú tu dve. Extrémne tupé chovanie postáv v niektorých chvíľach no a ešte horšia vec, zbytočnosť postáv. Ako nehnevajte sa, ale aby tá starena prišla ako veľká záchrana, povedala, že na toto som sa pripravovala celý život a o 5 sekúnd dostala 6 mečov do chrbta... (a nie nemalo to byť myslené ako joke). Objektívne 3* a čistý priemer, ale ja takýmto filmom fandím a niekedy sa stane že vystrelia, 4* dám. Už len za snahu toľko strašiť. ()

Enšpígl 

všetky recenzie používateľa

No po filmu si určitě tarotové karty vykládat nenechám. Jinak tam máme mladý lidi, někdo nevěří dění, jiný naopak atd. známe, ale také je třeba říci, že smrt některých byla krutá, o lekačky se někdy film snažil až příliš často. Celkově fakt umí dát v rámci žánru nějaké to leknutí a strašidelnou atmošku. ()

Galéria (14)

Zaujímavosti (4)

  • Balíček tarotových kariet použitý vo filme bol špeciálne vytvorený pre tento účel. (Arsenal83)
  • Názov filmu sa objaví až v 17. minúte. (EvilMatus)
  • Scenár je založený na románe z roku 1992 "Horrorscope", ktorý napísal Nicholas Adams. "Horrorscope" bol aj pôvodný názov filmu, až neskôr v produkcii sa zmenil na Tarot. (Arsenal83)

Reklama

Reklama