O devítileté dívence, která má zázračnou moc - zapalovat vše svýma očima. Používá je však pouze tehdy, pokud je k tomu donucena. Státní moc se snaží jejího zázračného umění využít pro své účely. Dítě i její chudý otec se brání. Opakovaně se obávají, že státní agenti nad ní získají kontrolu, zneužijí ji a nakonec zničí. (Golden Crown)

Koral11

Znám knižní předlohu. Toto filmové zpracování se mi moc nelíbilo, ale zase jsem netušila, že malá Drew uměla takhle pěkně hrát. :) Pro ni o hvězdičku více. ()

Fenk

Zdálo se to jako nejlepší možná volba na Silvestra, a i když je závěr ve stylu "I'm a firestarter", běžte si radši pustit ven petardu. ()

mr.cube

Malá Drew podává vynikající výkon, zbytek herců je spíš jako doplněk. Naprosto nezapadající do filmu byl "hodný" uklízeč John, který vypadal jako sám pán Bůh, neboť se mu nedokázal nikdo postavit. Až na pár maličkostí, starší ale vynikající pecka. ()

Sadova302b50

Ucházející zpracování velmi dobré knihy s obsazením plným nikoli neznámých herců, kteří se opravdu snaží (výtečný Scott, jenom za něj bod), rovněž slušná režie vzhledem k osobě režiséra. Ten pocit, jenž jsem získala při čtení knihy, se však s filmem nedá srovnat. Tři hvězdy a půl hvězdy, zaokrouhluji nahoru kvůli Drew a soundtracku, který jsem si od filmu odpreparovala a pustila zvlášť. ()

Režisér Odnikud si bude hrát s ohněm

Režisér Odnikud si bude hrát s ohněm

29.06.2018

S adaptacemi Stephena Kinga se v poslední době roztrhl pytel. Dalším chystaným projektem se stává remake hororu Ohnivé oči, o který se postará německý režisér Fatih Akin (Odnikud, Goodbye Berlin).… (viac)