Mars Express

Soukromá detektivka Aline Ruby a její androidí partner jsou v blízké budoucnosti najati bohatým podnikatelem, aby vypátrali obávaného hackera. Po příjezdu na Mars sestoupí hluboko do podzemí hlavního města planety, kde odhalují temný příběh mozkových farem, korupce a pohřešované dívky, která střeží tajemství robotů, jež hrozí změnit tvář vesmíru. (mac000)

JFL

Říct o "Mars Express", je to je francouzský "Ghost in the Shell" znamená jednak naložit na novinku neadekvátní očekávání, ale také zbytečně vyzdvihovat paralely obou děl. Celovečerní projekt tvůrce výtečného seriálového "Lastmana" sice viditelně parafrázuje tuto i další žánrové klasiky, ale na druhou stranu disponuje vlastní originální premisou, nápaditými sci-fi koncepty a na ně vázaným skvělým worldbuildingem. Výsledný tvar se dále opírá o cool vizuál a poutavý mix akce, thrilleru a sci-fi přesahu díky dobře rozesetým motivům identity v době, kdy jsou vědomí a vzpomínky přenositelné do robotických těl. Jako kyberpunk vědomě stojící na tématech i vizuálu předchozích žánrových milníků sice "Mars Express" neuhrane coby unikát, ale získává velké sympatie už jen tím, že nových příspěvků oné kategorii nevzniká zdaleka tolik a rozhodně ne takhle dobrých. ()

Ediebalboa

Kdo by řekl, že jedno z nejvíc cool sci-fi posledních let přinesou v animované podobě Francouzi? Mars Express funguje zdatně na všech úrovních. Jako sci-fi má nepřeberné množství nápadů v detailně propracovaném světě, jako kriminálka chytrou zápletku plnou promyšlených zvratů a jako futuristické společenské drama nás přivádí k úvaze, jestli roboti musí být nutně to nejhorší, co nás jednoho dne potká. Jen přidat nějaké minuty navíc a bylo by to dokonalé. Snímek je natolik myšlenkové i dějově bohatý, že by si je zasloužil, než aby všechno prosvištěl rychlostí TGV. [Viennale 2023] ()

Djkoma

Příjemné překvapení! Hezká animace v příběhu, který jste už někde viděli (ano, mrkám směrem k Já, Robot a dalším). Přesto je tu pár motivů, správných pomrknutí a chytrý konec. Cyberpunk je v tom cítit opravdu dost, taková mozková farma nebo kopírování vědomí potěší. ()

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu