Kanada / Dánsko, 2024, 4 h (Minutáž: 24 min)

Scanerior

Recenze k první části: Druhá řada Dragons Rising začíná celkem slibně – v prvních epizodách nám dobře představí „novou“ hrozbu a rozjedou zajímavé věci, bohužel prostřední část je poměrně nudná, plná klišé a vcelku to i působí jako by se nic nedělo, až konec první části to zase „nakopne“ a dostaneme zajímavé vyvrcholení první části sezóny. Následující část obsahuje spoilery k první části sezóny: První dvě epizody jsou skvělé – Ras, Jordana i Cinder jsou velice zajímavý záporáci a nejen na začátku sezóny, ale po celou dobu je „radost“ je sledovat – je super, že každý z nich má poměrně osobitý charakter, který si zapamatujete, ačkoliv oproti nindžům dostávají v příběhu minimum prostoru. Ve druhé epizodě je také fantastický dynamický souboj nindžů se Cinderem + se mi líbí opět odkaz na minulého mistra kouře. Přichází nudnější část, kde se nindžové učí u Egalta a Rontu dračí umění, ale zaberou tím neuvěřitelné 4 respektive 5 epizod (záleží, jestli počítám ep3), a to navíc bez extra zajímavého dialogu nebo nějakých poutavějších scén (opravdu povedená je pak až scéna s Kaiem – a jeho flashbackem), navíc tu zase znovu slyšíme, jak si Arin a Sora nevěří – ta část není vyloženě nudná, ale spíše opravdu zdlouhavá. Na druhé straně máme dějovou linku Zanea a Colea, která také bohužel není extra chytlavá, ačkoliv zpestření v podobě Správy, a hlavně Jaye je fajn – každopádně mi přisla trochu hloupá odbočka s Doramou – klidně ať ho vrátí, ale on sloužil čistě jako výplň a nindžové ho na podruhé porazili v podstatě se stejným vybavením jako měli při prvním střetu v poušti, navíc tu měl Dorama ještě nějaké extra drony – dalo by se to udělat lépe. Dále jsou v příběhu občas opravdu až moc dětské vtípky (v 1. sezóně byly fajn vtipy třeba s Wyldfyre, tady spíše opravdu až moc dětské), případně se tu občas jako kdyby nemyslí a místo toho, aby Kai využil svůj robotický oblek na zádech a vyletěl nad propast (a to jsme ten mech viděli létat v shortech), tak se musí nejistě dostat k druhému horolezeckému obleku. No a dostáváme se na konec první části, kde je rituál, který je povedený ať už po vizuální stránce, tak po stránce boje anebo originálním „vězením“ kam se dostane Kai. Nejvíce se mi líbilo, jak Cinder kráčel namyšleně po schodech s maskou a myšlenkou, že provede roztříštispin a nakonec mu Sora a Kai zhatili plány. Zatím je sezóna chvílemi super, chvílemi mě rozčiluje, ale uvidíme, co přinese druhá část - je pravda, že se hodně těším ať už na záporáky nebo na Kaiovo dobrodružství. ()