Italsko-francouzský film natočil slavný režisér Franco Zeffirelli jako poctu své dávné přítelkyni, operní divě Marii Callasové. Do jejího pařížského bytu přijíždí Larry Kelly, zpěvaččin bývalý manažer, který se nyní věnuje rockovým kapelám. Místo hvězdy zde nachází zlomenou ženu, ztrácející hlas. Ve snaze probudit v ní někdejší vášeň a pomoci jí vrátit se zpět na výsluní slávy, nabídne Callasové účast na zajímavém projektu: zfilmování opery Carmen, v níž bude pěvkyně hrát a hlas se dosadí v postsynchronu z nahrávky, v níž před lety excelovala. Labutí píseň Marie Callasové vzkřísí i dávný vztah mezi slavnou zpěvačkou a jejím manažerem. (oficiálny text distribútora)

tulen

Rozporuplné dojmy ... skvělé herecké výkony a pár silných momentů na jedné straně, ale na druhou stranu příliš vykonstruované a neměl jsem pocit, že by to bylo skutečně o Marii Callas ... Přestože mám rád operu, v tomto filmu mne i hudba nějak míjela a v podstatě jsem se často dost nudil. ()

peproch

Poslední Zeffirelliho film. Důvody proč film vidět jsou mnohé, žádný ale ne tak silný, abych si po jeho shlédnutí neřekla, že je to škoda, že film není lepší, je jen dostatečný. Mistr Zeffirelli natočil film jako poctu, plný nádherných modelů. Jako pomník. Jako rozloučení, fiktivně hraný dokument. Drama je skryté v rozhodování, jestli se diva má zapůjčit, prodat nebo zahýčkat popkulturou, ad post, postsynchronně vyrobeným filmem, kde by ona se ukazovala dnes, ale zpívala včera. Maria Callas nakonec vyžádá si respekt k skrečování filmařského projektu. Film je jen obrázek, život je i slábnutí, odchod. ()

Zemřel režisér Franco Zeffirelli

Zemřel režisér Franco Zeffirelli

15.06.2019

Slavný italský scenárista a režisér Franco Zeffirelli zemřel ve věku 96 let. Zprávu médiím potvrdil jeho syn. Zeffirelli byl známý především adaptacemi Shakespearových her a taky pojetím klasických… (viac)