Zadlužený automechanik Mork (Jitaphon Potiwihok) nevidí jinou možnost k zaplacení dluhů, než ucházet se o dobře placenou práci v bohaté rodině. Zde se setkává s Dayem (Tawinan Anukoolprasert), bývalým hráčem badmintonu, který po nehodě částečně oslepnul a který od té doby potřebuje někoho, kdo se o něj bude starat. Day oceňuje Morkovu otevřenost a skutečnost, že není Morkem litován, a rozhodne se ho zaměstnat. Tím, jak oba kluci spolu tráví veškerý čas, si mezi sebou vytvoří zvláštní a silné pouto, a to natolik silné, že když lékaři později Dayovi oznámí, že za 180 dní přijde o zrak úplně, Mork se rozhodne udělat všechno pro to, aby Day mohl užívat krásných momentů až do posledního dne. (emkon)

Jane18CZ

Nádherné pohlazení na duši. Tady není co vytknout. Příběh měl hlavu a patu, "konflikty" byly realistické, žádné vykonstruované blbosti, žádné přiblblé drama. Je to příběh o životě a má skutečnou hloubku. 100%. ()

emkon

Tento seriál vytvořil další milník ve světě BL. Žádný sexuální obsah, žádné násilí, žádné zbytečné drama, jen čistý život. Každá epizoda přivádí diváka k různým pocitům a zážitkům, a přiměje ho přemýšlet, co se bude dít dál. Každá sekunda této série je tak úžasně lidská, a rostoucí láska mezi Mhokem a Dayem je tak úžasně vykreslená, a tak úžasně přesahující příběh, kterému se nic nevyrovná. Naprosto dokonalé! ()

1kiki16

Jak já se na tento seriál těšila od prvního traileru, co vyšel. A zvlášť, když jsem věděla, že ho bude dělat můj nejoblíbenější režisér. A stálo to za to. Last Twilight je pro mě mistrovské dílo. Patří rozhodně mezi ty úplně nejlepší seriály. Hned od prvního dílu mě emocionálně rozhodil, žila jsem s nimi, střídal se u mě pláč, smích, obdiv, láska…nedokázala jsem se jen dívat a nic necítit. Výběr herců je naprosto skvělý, a to nejen pro hlavní pár, ale i všechny ostatní postavy. Z nich zvláště Mark a Namtan byli okouzlující a úžasní. Sea byl v roli nevidomého naprosto profesionální a Jimmy, náš spořádaný doktor ve své roli taky, myslím, že nemohli vybrat lepší dvojici. Úvodní melodie, když začínal seriál mi pokaždé přivodila husí kůži, jedna z nejhezčích melodií z BL seriálů a když z ní ještě vznikla Williamova píseň, tak už k dokonalosti nechybělo nic. Celý příběh se mi zaryl hluboko do srdce a už tam zůstane. A opět tu byla neuvěřitelná podívaná – natáčecí místa, kombinace barev, hraní si s detaily. P´Aof prostě umí udělat seriál krásný po všech stránkách. Ta křehkost, něžnost a zranitelnost prochází celým příběhem…všechno do sebe tak dobře zapadlo. Jediné co mi jen nepatrně narušilo celkovou atmosféru a příběh (a to je asi zaviněno i spíš mým očekáváním) byl konec, který mi nepřipadal stejně kvalitní jako zbytek seriálu, ale bylo tam pořád spousta krásných momentů, jsem už jen asi moc náročná. Každopádně to nic nemění na skutečnosti, že je tohle opravdu jeden z nejlepších seriálů a měl by ho vidět každý, já ho uvidím určitě ještě několikrát. A jen tak mimochodem by podle mě každý člověk potřeboval mít kolem sebe někoho jako je Mhok, svět by byl krásnější místo a stačilo by se na něj dívat i jen srdcem. ()

jiri.twist

Že je to jeden z nejlepších seriálů, o tom žádná a z toho pramení i mé hodnocení, které je vyšší než průměr na MDL, neskonalé díky Karcíkovi za kvalitní překlad a výborný výběr seriálu. Respektuji všechny ty diváky, kteří to prožívali naplno (a o tom to přeci všechno je) a prolili celosvětově hektolitry slz, protože tento seroš zásáhl velký kus světa BL diváků, ale dovolím si přesto pár rýpnutí, neberte mě zcela vážně. První epizoda mě hodně bavila s protiklady. Rošťák a bitkař Mok, přidrzlý zadlužený floutek, který si prošel i vězením, s přítelkyní a jako protiklad Day, tvrdohlavé dospělé děcko, možná maminkou i trošku rozmazlené a v další epizodě hrozně rychlý nepochopitelný obrat ... Z vlka se stal šlehnutím bičem beránek, z umaštěného heteráckého mechanika do pozice trpělivého do mladého muže zamilovaného ošetřovatele a Dayova povaha se náhle také dost změnila. Tady bych uvítal více času na to vzájemné "učení se", obrušování hran povah namísto toho, že se pak v dalších epizodách čas nadstavoval vatou typu chození, vaření, běhání a dalšími víceméně prodlužovacími scénami a děj hodně stál až na tu záležitost s Augustem, aby se pak zase vše vrátilo do prvoplánu, počítajícího s předpokladem, jak diváci budou nad pomale ubíhajícím dějem tesklivě pobékávat nad tím, jak je chudáček Day slepý ... a zchlamstli by s tunami posmrkaných kapesníčků a se slzami v očích i to, kdyby bylo natočeno, jak šel Day na záchod kakat a nemohl najít toaletní papír (zase ... berte mě s rezervou, ať tady zase všichni ti z nás, co seroš viděli, jen nebulíme). Na druhé straně moc hezky a přesvědčivě zahraná ta slepota ze strany Daye a tvůrcům poklona za velmi vkusné a citlivé ztvárnění nevidomého člověka (plus i postava On-a), to myslím zcela vážně a teď zase trošku nadlehčeně - tak hezké, že po první operaci očí mu zřejmě sestry instrumentářky přes obvaz vyfoukaly fénem a tužidlem vlasy. Dlouhou dobu jsem ale Dayovi nevěřil, že k Mokovi vlastně něco cítí. Mok, to je kapitola sama za sebe, je to roztomilost sama a za oba dva hlavní herce bych chtěl dát hodnocení hereckých výkonů za 11. Líbila se mi postava Phojai (ale i některé další postavy v seriálu), žádné hysterické a srdceryvné scény, jak to, že se z jejího partnera "stal gay" a už ji nemiluje. Night s tak nezapomenutelně hustými vlasy, že mu je vlásenkářky už nemusely ani vyfoukávat. V ep.11 mě vytočil ten předvídatelný "umělý" rozchod, místo toho, aby Day dokázal mamince, které se musí ptát i na to, kdy si může prdnout, a přitom je to sice postižený, ale dospělý klacek, jak hodně miluje Moka a že by s ním uměl odejít přes maminčin zákaz a Mok, jeho láska, by byla s to se o něj postarat i bez maminčiných peněz. A u toho, jak tam Mok bulí u zdi, tak to byla scéna, u které jsem to Mokovi nevěřil ani za nehet a smál jsem nahlas plný vzteku, jak to uměle prodlužují proto, aby poslední epizoda byla ještě sladší. U tohoto seriálu, který tolik diváků zaujal, i mě (!!), mě nejvíce vadila ta neskutečně rychlá přeměna Moka ve druhém, třetím díle, trochu ta rozvláčnost a prvoplánová sentimentální pomalost a především to odloučení na pár let, to vyloženě u asijských projektů nesnáším, a také to, že na vztahu, založeném na zamilovanosti, se musí pracovat, aby přerostl v trvalou lásku, a to chce dohodu, vzájemný respekt, obrousit hrany a ne hned trvat na rozchodu (v tom případě ten, kdo na rozchodu trvá, nemůže milovat toho druhého až na dno duše a hledat kompromis, vstřícnost), především proto nemohu dát za příběh ze deset. ... 810108 () (menej) (viac)

Petra321

Seriál, na ktorý sme sa všetci tešili už od prvej zmienky o jeho možnej existencii. Herci, ktorí už poznáme z iného projektu, spoločne opäť hviezdili a svojou žiarou oslepili davy fanúšikov po celom svete. Svoju prácu odviedli viac ako perfektne a to najmä Sea, ktorého postava prišla o zrak. Je vidieť, že svoju rolu nepodceňoval, a že sa naozaj poctivo pripravoval, aby ju mohol odviesť čo najlepšie a najdôveryhodnejšie. Tvorcovia nás všetkých držali v napätí celé tri mesiace, pretože kniha, ktorá je pôvodným námetom, nemá práve najlepší koniec. A my sme mohli len vytvárať teórie a modliť sa, aby režisér zachoval to, čím je známy a dal nám šťastní koniec. Vlastne im. Postavám. Mhokovi a Dayovi. Ale zároveň aj nám... Či sa mu to podarilo, to už neprezradím, no koniec bol každopádne nádherný. Nie taký, aký som si predstavovala, ale nádherný. Bez pochýb ide o jedno z najlepších BL roku 2023 a rozhodne sa naň oplatilo čakať o trochu dlhšie. Mhok mi prirástol k srdiečku hneď na začiatku a Daya som mala chuť prefackať vždy, keď povedal, že Mhok nemá pekný hlas alebo nevyzerá dobre. Keby Jimmy čítal knihu mne, ani trochu by mi nevadilo, že po thajsky viem štyri slová a dve z toho nadávky. Kvôli jeho hlasu by som ho počúvala nonstop. Príbehom nás sprevádza nádherná hudba a ak mám správne informácie, tak jeden talentovaný umelec preložil a naspieval úvodnú pieseň v angličtine, vďaka čomu je ešte dokonalejšia. ()

• Režisér Noppharnach Chaiyahwimhon se v 10. minutě 12. epizody 1. série krátce objeví v roli portýra. (emkon)
  • Day (Tawinan Anukoolprasert) s Mokem (Jitaphon Potiwihok) jedou v 9. epizodě 1. série na pohoří z románu „Last Twilight“. Jedná se o Khao Khua Mountain v thajské provincii Songkhla. Když kluci cestou zabloudí, potkají muže na motocyklu, který jim řekne, že cesta na horu je z opačné strany, ale že to tam do setmění už nestihnou. Ukáže jim tedy penzion, kde můžou přespat. Mužem na motocyklu je pan Singtho a je majitelem penzionu Homestay Ban Nai Singtho, kde se natáčelo. (emkon)