The Unlikely Pilgrimage of Harold Fry

• Austrália The Unlikely Pilgrimage of Harold Fry

Důchodce Harold Fry (Jim Broadbent) žije v Kingsbridge se svou ženou Maureen (Penelope Wilton) a jejich manželství se stalo bezútěšným a tichým. Jednoho dne dostane Harold dopis od své staré přítelkyně Queenie Hennessy (Linda Bassett), která umírá na rakovinu a žije v hospici v Berwick-upon-Tweedu. Harold se proto rozhodne projít pěšky celou Anglii, aby došel do Berwick-upon-Tweedu, aniž by využil dopravy nebo podpory Maureen. Cestou přemýšlí o svém životě a zejména o jediném synovi Davidovi (Earl Cave), jenž jako nezaměstnaný absolvent univerzity v Cambridgi bojoval s depresemi a poté i s vážnou závislostí na drogách. (mac000)

MajkHany

Chůze je jednou z mých absolutních psychoterapií. Neuvěříte co všechno s vaší hlavou udělá.. jak já tomu říkám... dvacetikilometrová procházka bez zastávky, běžně si to dávám za 4 hodinky. Palivo? Kochání se! A tento film jistě natočil stejný milovník chůze, jako jsem já. Ty chvíle, kdy už jste zase několik hodin jenom ve své vlastní hlavě, vedete monology delší, než míval Fidel Castro, zatímco pod opaskem automaticky kmitají nohy aniž to vnímáte, někdy si vás vaše hlava doslova namaže na chleba, stejně jako si párkrát slušně pohrála s panem Haroldem. Někdy se naopak přistihnete, že už hodinu jste dokonale šťastní.. Zde ve filmu navíc s vyšším posláním. U tohoto filmu hodně záleží, co kdo má jak a proč v životě za sebou, pro spoustu lidí to bude obyčejný film, někoho to zasáhne jako mě. Čím déle se od filmu nacházím, tím více na něj myslím.. ()

Aljak

Tak toto bola poriadna katarzia! Na prvý pohľad to vyzerá len ako taká symbolická púť Harolda naprieč Anglickom, no za touto cestou sa skrýva oveľa viac. Všetko sa dozvedáme prostredníctvom viacerých flashbackov počas Haroldovho putovania - a veruže to boli skutočne drsné spomienky. Chudáka Harolda mi bolo strašne ľúto. Film mal silné posolstvo, no dlhotiahle zábery z chôdze anglickým vidiekom či mestečkami ma trochu pôsobili príliš lyricky. Chápem zámer, ale ja som skôr na epickejšie spracovanie. 3* ()

Arsenal83

Dedko sa poprechádzal. Dojemne. Príbeh o ceste s batožinou, ale bez kufra v ruke. O otázke vypustenia emócií, ktorý anglický chlad tak skrýva. 500 kilákov pešo, to si zaslúži oslavný dav vzhľadom na katarziu, ale celkovo aj tak na konci napadne hriešna otázka: a to je všetko? ()

• Natáčanie prebiehalo výlučne na popísaných miestach, aby to sedelo s Haroldovou (Jim Broadbent) púťou. Natáčanie sa začalo v Devone v septembri 2021. Hlavné miesta natáčania:  Sheffield, Kingsbridge, South Brent a Alfreton (Anglicko, Veľká Británia). (Arsenal83)