Sněžní psi: Aljašská divočina

(TV film)
  • Veľká Británia Snow Dogs: Into the Wild
Veľká Británia, 2022, 51 min

Gordon Buchanan

Dokumentární filmař Gordon Buchanan se nečekaně sblíží se sedmi skvělými psy husky, kteří táhnou jeho sáně během zrádné, ale rozhodně dobrodružné cesty okouzlující divočinou. Vydejte se spolu s nimi na dechberoucí výpravu panenskou divočinou kanadského Yukonu. Cestou získáte úplně nový pohled na psa i naše vlastní místo v přírodě. Gordon přijíždí do rozlehlé divočiny kanadského Yukonu, aby si nejen vyzkoušel, ale i přímo osvojil starověké umění jízdy na saních tažených psím spřežením. Protože už od dětství zbožňuje slavný dobrodružný román "Volání divočiny" spisovatele Jacka Londona, vést psí spřežení bylo jeho dávným snem. Toužil vyrazit na Yukon a sledovat stopy průkopníků a dobyvatelů z dob zlaté horečky na Klondiku. (TV Prima)

Marze

Tento dokument v archivu televize Prima Zoom by nemeli vynechat zadni masheri. Zacinajici masher si teprve buduje vztah se svymi sedmi psy, kteri mu malem utekli i se sprezenim. Huskyove mohou ubehnout az 140 kilometru denne. Nevedel jsem, ze pes denne sezere 1500 kilojoulu, ale pes ve sprezeni klidne deset tisic. A ze po jidle musi mit nejaky cas v klidu na traveni, protoze by mohlo dojit k tzv. rozhoupanemu zaludku, ktery kdyz se prevrati, tak pes uhyne. ()