Bohatý pařížský obchodník Christian Clavier si užívá plnými doušky života jen do chvíle, než si na něj posvítí finanční úřad. Tíživou situaci by mohla vyřešit náhlá smrt jeho otce. Jenže se ukáže, že získat alespoň část dědictví bude velmi těžké... (oficiálny text distribútora)

jakubi

Každému se líbí něco jiného...Filmový kritik nejsem (kde jsou všichni kritici, když film vzniká???). Mně se film líbil. Přiznávám, že hlavně kvůli Chistianu Clavierovi. Mám ráda herce, kteří zahrají typově naprosto odlišné role. Myšlenky filmu také nejsou zanedbatelné. Nečekala jsem nic náročného. Je to taková milá oddechovka. ()

Mates Hradecky odpad!

I já mám rád francouzské komedie. Ty s Richardem či Funésem patří do Zlatého fondu filmové tvorby. Zloduch Albert není komedie. Neobsahuje totiž jedinou vtipnou scénu, jediný gag. Cosi podobné hereckému výkonu předvádí pouze Mistr Serrault. Zbytek je pouhé pitvoření - rukama máchající Clavier, či modelka s avatarovským vzhledem Arielle, Zbytek postav se občas objeví, nijak do děje nezasáhne a zase zmizí. Nejvíce hereckého prostoru dostalo tak malé všeničící divoké čuně. Pracky pryč, přátelé dobré zábavy! ()

vla_kor

Patrick Lechat je zazobaný majitel lékárny, který bydlí se svou ženou a dcerou v rezidenční čtvrti. Jeho život je spokojený až do té doby, kdy na něho "vlítne finančák" a obviní ho z daňového úniku. Zastavený majetek, zmražené konto a co teď. Jako na zavolanou zemře Patrickův otec - slavný spisovatel. Jenže je tu takový menší problém - všechny peníze má dostat jakýsi Albert Moulinot ze zapadákova... Dvojici hlavních protagonistů si zahráli Christian Clavier a Michel Serrault. Tvůrci pojali film jako poctu jednoho komika druhému, nicméně nijak tím neochudili děj, jehož ústředním tématem je výsměch francouzské střední třídě, která se vzhlédla v americkém životním stylu. Nečekejte zázrak, ale určitě se zasmějete. ()

Bernhardiner

Francouzské komedie mám rád, Christiana Claviéra taktéž, Michela Serraulta jsem moc neměl rád ve filmech ze 70. a 80. let, ale tady mi byl vcelku sympatický i on. Jenže to je k pozitivům asi tak všechno. Negativ je totiž více než dost. Především však zaráží výběr herců ve vedlejších rolích - Lechatovu manželku sebrali odkud? Ale hlavně je tady samotný příběh, který je neoriginální a obsahuje hromadu klišé a bezúčelných nesmyslů. Na oddechovou podívanou možná dobrá volba, ale nic víc, nic míň. 45% ()

Willy Kufalt

Veselá situační komedie o tom nejdůležitějším, či-li o smyslu života a pevném přátelství, stojí hodně na zábavném střetu dvou lidí zcela odlišného ražení a také jejich vzájemných dialozích. Trochu jsem se obával Christiana Claviera, s nímž byl Zloduch Albert pro mě vůbec prvním setkáním a ještě více toho vidět Michela Serraulta v novodobé komedii natočené již v tomto století. Nicméně obával jsem se zbytečně, protože oba jsou zde výborní a navíc Serraultovi postava svérázného pána nevhodného do moderní doby, pohrdajícího technickým pokrokem a žijícího na opuštěném lesním místečku s divočákem nesmírně sedla, vnímal jsem v ní i kus menší nostalgie směrem k některým dřívějším hercovým rolím. Občas mírně ujetý humor se nachází v krásném souladu se svérázností postavy starého Alberta, nostalgickou náladu zase hezky podbarvuje hudba. Nebýt ovšem Serraulta a Claviera, zřejmě by se Hervé Paludovi nepovedl takhle mimořádný počin, ale jelikož ti dva takřka neslezou z plátna a navzdory velkému generačnímu rozdílu mezi nimi panuje obrovská chemie, vytvářejí z této nenápadné francouzské komedie jedinečnou záležitost. Já se tak nasmál a nakonec mě ten film dojal a zahřál u srdce natolik, že přehlížím velmi drobné nedostatky a nemohu s hodnocením jinak... 85% ()