Vyslúžilý plukovník námornej pechoty na dôchodku Sean (Jason Patric) žije so svojou manželkou Lauren (Emily Perry) a dvoma dospievajúcimi dcérami na ranči v Texase. Staršia Leigh (Tereza Decher) sa jedného dňa vykradne na párty a so svojou kamarátkou prejde cez mexickú hranicu. Odvtedy nie nie je o nej počuť. Otec sa pokúša vypátrať dcéru späť pomocou oficiálnych zdrojov, no zisťuje, že je do prípadu zapletená aj polícia. Keď sa ukáže, že za únosom je mexický kartel, otec neváha ani chvíľu. Vezme kamaráta z armády Vohdena (Cam Gigandet) a spoločne sa pokúsia získať tínedžerku späť. (Arsenal83)

Ouwen

První Kaufman kterej mě fakt zklamal. První půlhodinka co buduje nějaké vztahy mi přišla sympaticky civilní a taková normální a hlavně je podle mě film solidně zahranej. Bohužel, to na co jsem se nejvíc těšil - přestřelky, je naprostá bída. Zvukově nic moc, taktika NULA. Občas se objeví nějakej fajn momentík, nicméně je to celkově bída. Cam Gigandet má solidní hlášky a hodně charisma a Jason Patric dává dost emocí do své role. Záporáci jsou naprosto neschopný dementi co neumí trefit vůbec nic, natož použít nějaké základní taktické elementy během akce. Je to fakt škoda a mrzí mě že jsou přestřelky digitální, vypadá to že fakt se používaly airsoftky. To že zásobníky v tomhle filmu maj někde 160 nábojů je taky bizár a nejvíc mě úplně pilo krev, že VŠICHNI TU POUŽÍVAJÍ FULL AUTO DÁVKU A NIKOHO NENAPADNE PŘEPNOUT NA JEDNOTNOU GOD DAMN IT. ()

Wacoslav1

Tak máme tady dalšího Kaufmana. Dějově to trochu připomíná posledního Ramba i když tady akce hraje prim. Pravda rozjezd filmu je pozvolnější a v první třetině se toho moc neděje respektive je tu snaha o vyřešení problémů diplomatickou cestou, ale ta selže a tak ve třicáté minutě se film mění v nonstop střílečku proloženou i dobře natočenou naháněčkou. Režisér opět potvrzuje, že na přestřelky má cit jako málokdo a když člověk vidí co umí vyčarovat z minimálního rozpočtu říká si kam šlo těch 100 mega na poslední Expendables.60% ()

JASON_X

Karta se pomalu obrací. Zatímco ještě relativně nedávno přejížděly oddíly Texas Rangers Rio Grande jak se jim zlíbilo a dělali si na druhém břehu co se jim zlíbilo, dneska se zase po Státech v klídku producírují vojáci kartelů a terorizují tamní rančery, třeba proto, aby vykonali nějakou malou krvavou odstrašující vendettu. Ale tentokrát narazí na špatnýho kořena. Mohl to být docela švanda akční film, kdyby ovšem choreografii přestřelek nevymýšlel nějaký totální imbecil. Ostatně celý scénář je jak od imbecila. Ale uznávám, že mě to víc bavilo než nebavilo, i když ta zábavnost byla většinou nechtěná. ()

Morholt

Otec se snaží zachránit dceru z rukou mexického kartelu a ochránit svou rodinu. Jednoduché jak facka. První třetina je na rozjezd a po ní následuje hodina nepřetržitelné střelby. Je to sice trošku slabší Kaufman, protože přestřelky nejsou tak vycizelované, jak je u něj zvykem, ale pořád se jedná o slušně našlapanou akční jednohubku, u které se dá s prázdným mozkem spolehlivě pobavit. 60% ()

vegetol.mp

Film, kterej by klidně mohla napsat umělá inteligence. Rutinní scénář, kterej nenabízí nic novýho a má naprosto nulovej vývoj postav, zachraňujou zkušený herci, který jim dávají alespoň trochu nějakou hloubku. Co se akce týče, je slušná a je jí dost, i když ji jako obvykle trochu kazí CGI výstřely a cákance krve. Je docela překvapivý, že je pod podobným filmem podepsanej Kaufman, protože přesně na tyhle narko béčka má už poslední roky monopol R. Ellis Frazier. ()

• Film sa natáčal v Albuquerque (Nové Mexiko, USA). (Arsenal83)