Dickovi Harperovi (Jim Carrey) sa konečne vyplácajú roky jeho tvrdej práce. Po dlhom čakaní je povýšený na viceprezidenta spoločnosti Globodyne, svetového lídra v oblasti konsolidácie médií. Potom, čo na svojej novej pozícii strávi jeden deň, je však Globodyne potopená ekonomickou katastrofou.Náhla zmena vrtkavej šťasteny urobila Dickovi, ktorý si nestihol našetriť žiadne peniaze na horšie časy, poriadny škrt cez rozpočet. Miesto horších časov prichádzajú rovno tie najhoršie. Dick a Jane (Téa Leoni) s hrôzou sledujú, ako z ich života postupne miznú luxusné autá, pompézny dom a aj priatelia z vyššej spoločnosti. Dick, ktorý hral celý život podľa pravidiel a cieľavedome smeroval k tomu, aby zaistil sebe a svojej rodine pohodlný život, nie je pripravený vzdať sa svojho amerického sna. Tvrdá lekcia od jeho amorálneho zamestnávateľa mu však vnukne skvelý nápad: pokiaľ bolo kradnutie dosť dobré pre jeho šéfa, je dosť dobré i pre neho. Spolu so svojou milujúcou ženou sa preto rozhodne naplánovať veľkolepú pomstu a dať veľkému biznisu poriadnu príučku. (TV Markíza)

AbelXavier

Jasny dukaz, ze Jim Carrey je skvely herec. Vlastne ani nevim proc nedavam 5 hvezdicek, ale asi proto, ze by to bylo neuctive ke vsem tem vypilovanym snimkum, ktere si absolutni hodnoceni zaslouzi vice, presto ale prijemna zabava. ()

ecis

Zhodou nahod som sa dostal k tomuto filmu dvakrat. Po prvykrat si pamatam na par usmevov a nic viac. Jednoducho film, ktory pobavi svojou naivnou jednoduchostou a nasledne vyfuci z hlavy, co sa stalo aj mne. Po druhy krat uz aj napriek snahe ma film vobec nedokazal udrzat v pozornosti na neho a reagoval som uz len na par milych vtipoch. Dost malo na dobru komediu! Zvlastna "parodia?" na Bonny a Clyde? Neviem. Viem, len ze Jim je uz za zenitom komika z 90. rokov a mal by sa sustredit na poriadne seriozne filmy. ()

Martin79

Solidní oddychový film, kterému vévodí Jim Carrey, ale troufám si tvrdit, že mu zdárně sekunduje Téa Leoni, především v druhé polovině. Alec Baldwin tentokrát horší průměr. Sečteno podtrženo 60 %. ()

josieaddms

Rychlá a zábavná dobře klapající oddechovka. Komedie jako hodinky, žádné dlouhé prostoje mezi vtipnými scénami, mezi Dickem a Jane to výborně jiskří a film se ani na chvíli nezastaví. Opravdu je čemu se zasmát, protože přesto že uznávám že Carrey někdy umí být otravný, je to špičkoví komik, a já se na "jeho" filmy ráda dívám. Vždycky do toho dá něco svého, co filmu dodá úplně ojedinělé Carreyovské kouzlo. A tenhle film není výjimkou. ()

Rudyamon

Těžko říct, co tím názvem chtěli režisér a spol říct. Možná nic a tak to taky beru. Protože o fintách lze mluvit jen ztěží. Ano, ve filmu se jednalo taky o několik fint jak něco uloupit, ale celkově to bylo o něčem jiném. Rozhodně to bylo o docela velké legraci, jak je zvykem ve filmech, ve kterých hraje Jim Carrey, i když i v tom byl někde zádrhel, neboť jeho možnosti opět zůstali z větší části nevyužity. V každém případě zaměření filmu jako komedie naprosto sedí a jako komedie splnil to nejdůležitější - pobavil, ovšem spíš než jako celek pobavili některé hodně povedené scény. Ač mám Jima rád, průměr nepřekročil a své největší výkony neměl ani na dohled, což je škoda. A tak bez fint a srandiček 3 hvězdičky - 50% ... :-( ()

Lovec prasat

Film s ne zrovna brilantním scénářem, který však obsahuje řadu zajímavých, vtipných i svým způsobem dojemných scének. Hlavním plusem je skvěle k sobě sedící dvojka Jima Carreyho a Téy Leoni, jichž je diváku místo opravdu docela líto. Z plna hrdla smát se u toho nikdo nebude, dobrý pocit však film navodit dovede. Celý článek zde. ()

kukkik

Taková nic moc neříkající oddechovka. Není to vyloženě ztracený čas a nelituju času stráveného u sledování ale neodnesl jsem si z toho taky vůbec nic. 3/5 ()

Lokran

docela nuda, rozhodně jsem čekal promyšlenější scénář. když už autoři měli k dispozici tolik materiálu... (viz titulky na závěr filmu) 50% avšak celkový dojem za 2 hvězdy. ()

vaeg

Nejoblíbenější postava: Jane Harper (Téa Leoni) ... Nemůžu si pomoct, ale takhle jsem se u komedie dlouho nezasmál :-) Většina vtipů byla opravdu originálních, film měl neuvěřitelný spád a i jinak nenáviděný Jim Carrey se v téhle taškařici dal přežít. Nebýt smíchberoucí scény, kdy Harperovi loupí v převleku za potápěče, čtyři hvězdičky by z toho nikdy nebyly... :o) Jednorázová oddychovka pro všechny, litovat nebudete! ()

adelajn

Tak tomuhle říkám příjemné překvapení, vtipné, svižné....kdo by to byl řek, že i takovéhle filmy budou dávat na sobotní večer. ()

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

21.02.2012

Stiller a Carrey sú použití

Stiller a Carrey sú použití

02.09.2005

Herec Ben Stiller (na obr.) a režisér Jay "Focker" Roach po spoločnej komédií Jeho foter, to je lotor! opäť spoja svoje sily a vrhnú sa do dlho odkladaného projektu s názvom USED GUYS. Jeho… (viac)