Andělská rapsodie

(študentský film)

Teodor vnímá svůj život jako hudební dílo, jehož je tvůrcem. Vše, čemu se věnuje, je pro něj vášní. Včetně té nejtemnější vášně – kruté zabíjení lidí za jejich faleš a přetvářku. V představách se mu zjevuje postava dirigenta s jeho tváří, který určuje, koho má kdy odstranit, i v situaci, že se jedná o jeho nejbližší… (MatejPr)

honajz2

Je mi to sympatické, na 20 minut to bylo rozehrané dostatečně a filmařsky je to taktéž docela slušné. Jen je škoda, že to má tak průhledný koncept a ne tak výraznou atmosféru, protože to tomu docela ubližuje, Celé by to mělo víc do sebe, kdyby to překonalo samo sebe a šlo se svým námětem dál a hlouběji. I tak je to ale na poměry studentských filmů nadprůměr. Silné 3* ()

honajz

Oceňuju snahu o české giallo, žel tomu ale chybí nějaký, jakýkoliv zvrat a pointa. Jak to zhruba už v 5. minutě vypadá, že to skončí, tak to také skončí. SPOLERY Kdyby třeba ta holka se stala jeho vražednou družkou a komplicem, protože zabila chlápka na filharmonii, bavilo by mě to asi víc. KONEC SPOILERU Jenže takhle se to jen snaží hrát na Koprfingela, bez potřebné hloubky, atmosféry a v podstatě i té psychologie. ()

• Natáčelo se v prostorách Pražské konzervatoře, ve sklepě galerie Kodl, na Lyčkově náměstí v pražském Karlíně, ve vile na Václavském náměstí, na Kampě a v kavárně Atlas rostlin. (MatejPr)