Aranel

Člověk se pobaví, to chvilkami jo, když si tak vzpomene na svou střední školu. Možná ho k nostalgii svede i podivně zelený obraz, osmdesátkový typ písma v titulcích a syntetická hudba. Proč ne, devadesát minut jednou za čas. Čtyři hvězdy nedám, ale tři s radostí, mimo jiné za přítomnost záhadných, nevysvětlených skotských tučňáků, projevu skotského filmového surrealismu :-) ()

Pítrs85

Příjemná skotská komedie, žádné střeštěnosti, žádné fekální vtípky, žádné blitky, ani nic podobného, co by se odehrávalo v podobné teen-age komedii emerické produkce. Skoťáci to vzali za jinej konec, ukazují strasti a slasti středoškolského života, tak, jak jsme si to v těch jalových telecích letech prožili asi všichni :) Plus sympatičtí hlavní hrdinové, plus (a hlavně) ten fookin bloody cool scottish accent. ()

ink flo

Gregory je vytahanej pavoukovitej tak trochu natvrdlej brankář, v jehož školním mužstvu/ženstvu se objeví holka (což bylo v té době velice neslýchané a je to vlastně taková první vlaštovka, která pak skončila u "Bend It Like Beckham"), do které se zamiluje a chce jí pozvat na rande. V první půlce jsem moc nechápal, proč má tahle skotská coming-of-age komedie tak dobrý hodnocení. Dějově průměrný a rozvláčný, zpracováním to evokovalo ČSSR normalizační filmy z té éry. Ale ta dobovost a švihlost některých postav dokázala dostatečně zaujmout. V druhé půlce už to bylo o dost lepší a vyklubala se z toho velice roztomilá věc hrající si hlavně s rozdílem mezi vyspělostí pubertálních kluků a holek. Kdy kluci jsou ještě takoví jaloví, zatímco holky už spřádají své plány, o kterých tutani nemají šajnu. ()

Cushing

První skotský film! ha ha ha ha ha! A jaký! Něco mezi Sněženkami a machry a Botou jménem Melichar, je to dílko o jedné klopotné a náležitě trapné školní lásce. Výborné je, že tady nikdo nikoho neshazuje ano nešikanuje, nikdo nemachruje, všichni jsou z puberty vyděšený až na půdu. A tak to má být -- tak si to pamatujem. Gregory se zamiluje do té nejlepší holky, která to na hřišti nandá i klukům, koneckonců je zatraceně vysoký, tak má přece nárok, ne? No jo, ale když on ještě nikdy... ani líbačka ještě nebyla... a fyzicky na tom není úplně nejlíp, takhle za bubnama, to jo, ale když má udělat dřep, těžko se mu pak vstává, a když stojí v brance, uhýbá před míčem... Ale holky jsou jak známo chytřejší, tak to na něj uhrajou úplně jinak... Smál jsem se nahlas, jako už dlouho ne. Bravo. ()