Gülcemal

TV spot 2
Turecko, 2023, 28 h 39 min (Minutáž: 121–147 min)

Murat Ünalmış, Melis Sezen, Edip Tepeli, Nilay Erdonmez, Cahit Gök, Meltem Akçöl, Nilüfer Açıkalın, Samet Kaan Kuyucu, Evren Duyal, Sabahattin Yakut (viac)

TV spot 2

Soupalka

Seriál se mi v podstatě velmi líbil. I dyž se mi do něj vůbec nechtělo,nakonec jsem byla mile překvapena. Vyhovoval mi velký kontrast hlavních postav, který paradoxně asi seriálu nejvíce uškodil na sledovanosti (představitelku hlavní role kdekdo musí vnímat jako když hraje v jiném seriálu a sem vůbec nepatří). Seriálu také neprospěla velká konkurence paralelně uváděných  a oblíbenými herci obsazenych  prvních sérii Aile, Adim Farah nebo, pro mne dost nepochopitelne uspesneho, Yali capkini. Závěr vyloženě vybízí k druhé sérii, jejíž natočení je spíše nepravděpodobné. Škoda. Murat Unalmis si konečně zasloužil nějakou pořádnou hlavní roli a zde je vynikající a opravdu táhne, přepíná z jedné polohy do druhé  a sakra se na roli "zvířete" hodí. ()

Danikaa

Kráska a zviera na turecký spôsob. Gülcemala však nezakliala zlá čarodejnica, ale vlastná matka, ktorá ho v detstve odvrhla. Po rokoch sa vracia do rodného mesta ako zámožný muž, aby sa jej pomstil. Netuší, že sa zaľúbil do dievčaťa, ktoré vychovala práve ona. Motív rozprávky sa prelína celým seriálom od začiatku až do konca. 13 častí, kde každá mala čo povedať. Kráska však mohla byť aj krajšia a s lepším hereckým prejavom. Zviera nemuselo byť až také kruté. Príbeh ťahal hlavne Murat Ünalmis, ktorému rola Gülcemala absolútne sadla. 70% ()