Attack of Life: The Bang Tango Movie

USA, 2016

Dee Snider (rozprávač)

liquido26

Trvalo asi rok než mi sem tento dokument přidali :-) Že jste o skupině Bang Tango nikdy neslyšeli? Nedivím se. Přesto fungují už skoro 30 let. Já sám jsem se s nimi poprvé setkal náhodou při brouzdání v doporučených muzikantech na last.fm někdy před dvěma lety. Zaujalo mě, že kromě mnou vyhledávaných žánrů (glam metal, heavy metal ...) byl u nich uvedený také funk rock. Skupina se od všech vlasatých zfetovaných skupin z osmedesátek liší originálním zvukem, který kombinuje klasické metalové kapely té doby (GnR, Motley Crue) s funkem (RHCP) a jejich a songy z jejich prvních tři alb (Psycho Cafe, Dancin' on Coals a Love After Death) mě od té doby doprovázejí skoro každý den. __ Tento dokument byl vytvořen fanouškem, který se v průběhu natáčení s kapelou spřátelil a nakonec se stal jejich druhým kytaristou. __ Vypráví příběh kapely od jejich počátku v roce 1988 přes raketový úspěch, který téměř přes noc zaznamenali s prvním albem, přes postupný úpadek zájmu médií i fanoušků a rozpad původní sestavy v 90. letech až po současnost, kdy z původní pětice zůstal pouze frontman Joe Leste. Podíváme se na raritní záběry z dobových koncertů (bohužel žádná celá skladba), poslechneme si písničky z ostatních hudebních projektů původních členů a podíváme se také na to, jak sestava Bang Tango vypadá dnes. Celkově vzato je to dobrý dokument, který na ploše osmedesáti minut podává základní informace o historii skupiny, nabízí hodně rozhovorů s bývalými členy a v závěrečném záběru na poloprázdné hlediště při jejich koncertu v roce 2015 musím trochu zamáčknout slzu nad tím, že tato skupina, která měla tak skvěle našlápnuto, tak zapadla. (Dokument je celý ke shlédnutí na youtube) ()

Časové pásmo bolo zmenené