Tengoku daimakjó

• Japonsko Tengoku Daimakyou (viac)
Animovaný / Dobrodružný / Mysteriózny / Sci-Fi / Akčný
Japonsko, 2023, 5 h 12 min (Minutáž: 24 min)

Predloha:

Masakazu Išiguro (komiks)

Kamera:

Kentaró Waki

Hudba:

Kensuke Ušio

Sajaka Senbongi, Gen Sató, Misato Macuoka, Acumi Tanezaki, Masako Isobe, Kazuja Nakai, Tošijuki Tojonaga, Tomojo Kurosawa, Misato Fukuen, Tadaši Mutó (viac)

V roce 2024 je svět v troskách. Japonsko je zamořené podivnými nestvůrami a lidé přežívají, jak jen můžou. Kiruko, která se v Nakanu živí příležitostnou prací, slíbí záhadné umírající ženě, že splní její poslední přání a dovede chlapce jménem Maru na místo známé jako Ráj. Maru je přesvědčený, že tam najde chlapce s úplně stejnou tváří, jako má on. (Disney+)

Recenzie používateľa Hornet.CZ k tomuto seriálu (3)

Tengoku daimakjó (2023)

83% / Z celkového hlediska konečně něco co má grády a nejde o Mecha (pro mě), anime je velice pěkné obzvláště linka Kiruko a Maru, kdy tyto postavy jsou opravdu dobře napsané a docela v pohodě se do nich vcítíte, druhá linka z akademie je zatím spíše na obtíž a zdá se spíše nejasná proč tam vůbec je, ovšem nevadí to, i zde totiž dostaneme momenty které jsou přinejmenším dost "wow!". Anime je dělané tak, že je více než jisté, že přibude min. další série a je tak složitější to hodnotit obzvláště kvůli akademii, kde člověk má více otázek než odpovědí. Mým vedlejším problémem pak byla animace, rozmazané pozadí ani moc nevadí, ovšem ksichty v dáli bez obličeje jsou přinejmenším divné, sám jsem pak měl problémy i se dvěma momenty ohledně Kiruko a Tokia kdy tyto postavy mají najednou mnohem větší nárazníky než měli ve zbytku série, hlavně u Tokia to vadí, kdy celou sérii má skoro plochou hrud (vzhledem k věku logicky) a najednou má poprsí jako dvacítka po operaci na zvětšení, po tomto momentu se zase vrací ke své původní výbavě, sice děje se to v Anime ale tady mě to fakt sere. Celkově velmi dobrá práce, i přes ty chyby je tato první série má fajn hlavní postavy a i příběh plný opravdu šílených ale smysluplných zvratů, které vás dostanou, doufám, že další série dostane zelenou a těším se. ()

Rozhodnutí (2023) (E08)

91% / Bez debat nejlepší díl série, těžce emotivní a odkrývající i těžkou realitu, která v určitých bodech v našich končinách může odkazovat například na Dezinformační scénu (tedy velké zlo ukrývající se za domnělým dobrem). ()

Zvenku ven (2023) (E12)

83% / Pro člověka neznajícího mangu asi největší šok, kdy se odhaluje, že nostalgie je jen nostalgie a co bylo (či to tak vypadalo) už nemusí být pravda, Zrada, zneužívání, klam,... ()