Nikdy dříve neviděl jediný muž tolik z budoucnosti celého lidstva. Z vaší budoucnosti. Michel de Nostradamus předpověděl důležité okamžiky, které budou hrát klíčovou roli ve světové historii. Jako lékař bojoval se zákeřnými nemocemi, které sužovaly nejen obyčejný lid, ale i francouzkou monarchii. Jako člověk čelil vizím, které ho často pronásledovaly a ukazovaly přelomové události, jimž budou vystaveny generace v nadcházejících stoletích. Nyní máme možnost nahlédnout do života tohoto vyjímečného muže a seznámit se s jeho fascinující činností. (oficiálny text distribútora)

Smok

Michel de Nostredame 1503 - 1566 "There`s Still Time to Understand his Words". Tento lekár a vizionár mal smolu, že sa narodil v dobe, keď Európu viac ako vtedajšia morová epidémia trápila inkvizícia, ktorá náš vývoj p.m.ú.s.n. zabrzdila o dobrých 300 rokov a takým ľuďom, ako bol Michel tiež bohvieako život neuľahčovala. Film jeho život pekne a relatívne presne zachytáva, Karyo ruluje a filmov s historickým námetom neni nikdy dosť, takže u mňa mierne nekriticky za plný aj napriek istým historickým nepresnostiam ako napr. dohladka oholené ženské podpazušia v 16 storočí atď. ()

Petoss1

Blázon, kacír alebo génius? Jednoznačne jedna z najvýznamnejších osobností v dejinách ľudstva. Nostradamus, astronóm, lekár a prorok. Predpovedal veľa významných veci a niektoré sú spomenuté aj vo filme. Film má slabší začiatok ale o to silnejší koniec ktorý ma uchvátil. Videl budúcnocť a predpovedal napr. Napoleóna, Hitlera, obidva svetové vojny, atómovú bombu na Hirošimu a Nagasaki, atentáty na prezidentov Lincolna a Kennedyho, hovoril že ľudia budú cestovať pod vodou a vo vzduchu a dokonca aj svoju smrť keď napísal presný dátum. Nostradamus mal dar vidieť to čo nikto iný. Neľutujem že som si to pozrel a viem že som urobil dobre, pre mňa najsilnejšia scéna keď namaľoval na stenu veľmi známy znak. Mimochodom, koniec sveta je veľmi blízko. 80% ()

Malarkey

Hektické, zvláštní a podle mě rozhodně nedostačující Nostradámova jména. Tchéky Karyo je démonický, ale to, co z filmu dělá dost divné dílo je hlavně režisér samotný. Střih je šílený. Něco důležitého se děje, hraje dramatická muzika a najednou skok a ticho a Nostradám se prochází po krajině. Na chvíli mě to zaujalo v tom smyslu, že je to něco jedinečného, ale po chvilce mě to začalo hrozně otravovat a přišlo mi to až neumětelské. Nevím, nedokážu posoudit. Pro mě je Nostradamus film natočený opravdu dost zvláštně, nezručně, ale na druhou stranu docela zajímavě, tak zajímavě, že jsem vydržel koukat od začátku do konce. Tři hvězdičky, tedy, zlatý střed, je podle mě to, co si tento film opravdu zaslouží. Nebýt tak pošahaného střihu, měl by i na víc, takhle jsem se v příběhu začal hnedka ztrácet a nevěděl jsem, jestli se mám z dramatickýh scén lekat, nebo jen kroutit hlavou a sledovat právě scény, kde se nic neděje, ale dramatická muzika hraje na moje nervy proudem. ()

LINKIN

Nevim, do jaké míry jsou údaje uvedené ve filmu pravdivé, ale tak či onak, hodnotím spíše po filmové stránce. A ta se moc nevyvedla. Místy docela chaotický scénář, opravdu mnoho samoúčelných scén a ještě ke všemu mi tam fakt nesedla ta vedlejší romantická dějová linie. Herecké výkony jsou vesměs průměrné, místy až podprůměrné a hudba ničím nepřekvapí. Na druhou stranu, při Nostradamových vizích mi občas naskakovala husí kůže (přeměna pole ve válečnou vřavu atd.). Co dodat? Snad už jen pár slov ke stopáži, která mi přišla na tenhle béčkový kousek až přespříliš. Kdyby střihač použil vícekrát nůžky, dopadlo by to jistě o mnoho lépe. ()

DruidKarel

Tak tohle je další z film, které jsem shlédl na Maltě. Koukám, že nemá moc zrovna valné hodnocení, ale já jsem byl fakt nadšenej. Sice se mi moc nezamlouvaly ty jeho vize do budoucnosti (tanky, vrtulníky, vojáci a věta: Co je to Hitler?), ale jinak naprosto vynikající... Nejde o dokument, ale o středověké drama - prostě bomba. Vynikající kostými, skvělé nasvícení a skvělé scény... Herec byl také hodně dobrý, ne, ještě lepší, než jsem čekal. Prostě nadšení největší. Tenhle typ filmů mi sedí. 5* je samozřejmostí... ()

• Po roztržke Michela (Tchéky Karyo) s Helenou (Maia Morgenstern) pri zarábaní parfému ide Helena udať Michela. Pred dverami sa prežehná, avšak sprava doľava. (kacer4)