Členové nejstaršího mysliveckého spolku v zemi čelí nejen divoké zvěři a milostným vášním, ale i mnohem horším katastrofám. Jejich revír je totiž ohrožen pytláckými investory. Parta nimrodů se tak musí spolehnout na starou loveckou moudrost, která jediná je může přivést na cestu k záchraně milovaného revíru. Lovu zdar! ZDAR! (Televize Seznam)

Recenzie používateľa Miyamoto k tomuto seriálu (3)

Epizoda 1 (2023) (E01) odpad!

Nejhorší úvodní znělka vůbec? Máme! Spousta obskurních scének, které téměř nedrží pohromadě a scénář se někam vytratil? Máme! Stupidní zápletka, která vlastně ani nemá jak nastat? Bez obav, máme... Seriál z venkovského prostředí, kdy se hlavní dějová linka soustředí na spor místního mysliveckého sdružení zastupovaného ředitelem základní školy a univerzitním profesorem (Taclík a Dulava) s podnikatelem žijícím na místním zámku (Matásek). Ten se rozhodne budovat výdělečnou rezervaci (???) na pozemcích, které patří onomu sdružení - ale jak uslyšíme, na smlouvy o vlastnictví se ani nedíval. No, vlastně ani žádné neexistují, katastr se tady asi nevede a jediná věc o které se mluví je jakýsi dekret z Rakousko-Uherska, - kdy se ale vlastnictví oficiálně nikde nepřepsalo, takže mimo této bezmála legendární listiny nemá v ruce nikdo nic... Proč se pozemky mezinárodní skupina investorů nepokusí koupit? Těžko říct - ideální je prostě rozhodit cedule a stavět plot kolem lesa, rybníku a polí (!!!), které místní využívají. A jak z  toho ven? Nevíme, ale hospodská rvačka zakončená troubením na jelení vábničku to už moc nezkazí... Uniká mi motivace, s jakou byl seriál natočen - máme hezké prostředí, vcelku atraktivní, neokoukané zasazení mezi myslivce a plejádu zvučných jmen v čele s Prachařem, Dulavou a Rybovou. Bez nadsázky všechny scény pak ale vypadají, jakoby měl režisér hrubou představu a realizoval ji pomocí pokynů "tam", "sem" a "něco říkej 15 sekund". Dialogy jsou nejen vyřvávané, ale zároveň se dá těžko věřit, že tohle někdo napsal do scénáře a že to po něm někdo přečetl a schválil. Jedinou scénou "s nápadem" a snahou o jakési herectví je erotika mezi Prachařem a Rybovou, ovšem to na 45 minut opravdu nestačí. Vyzdvihnout se dá taky Mašek, který se snaží o vcelku civilní projev a kterého mi je v tomto díle spíše líto, že se tomu upsal. Pomyslným posledním hřebíkem do rakve je pak už jen Pavelkův vyprávěcí komentář, který je neuvěřitelně hloupý, nevtipný a doslova od prvních vět vám bude lézt na nervy. A aby vám to nebylo líto, nezbavíte se ho ani v průběhu dílu, ani v těch dalších. Takže proč koukat? No, a) netuším, jak nabudit Lindu Rybovou, kdybych ji náhodou potkal a věřila mi, že jsem válečný veterán, b) chci pochytit pár fíglů k vesnickému hip-hopu nebo c) mám rád bizár a následné hodnocení na ČSFD. ()

Epizoda 2 (2023) (E02) odpad!

Obsazená pole, les a rybník nás v tomto díle nepálí - hrajeme přece divadlo! Díl působící spíše jako šílený filler, než cokoliv jiného. Hlavní linka se nekoná a celou dobu se řeší ani ne 5 minutová scénka, na konci které mají být pasováni noví myslivci. Do popředí se dostávají Mašek a Prachař, u kterých by obvyklé "nemají co hrát" bylo nemístným optimismem. Návštěva místní hiphopové skupiny podivínů, se kterými se s upřímným nadšením baví Mašek v roli studenta (asi na prázdninách?) není ani úsměvná a když se začne mávat preparovaným výrem ve videu, nejde tomu věřit ani v komedii. Etuda Prachaře, který opakovaně mluví o nevolnosti, lekne se vlka, je nervózní z několika vět na pódiu a dokonce si zazvrací na zahradě... Ta se už nedá ani komentovat. Dílu pak mimo bizarního množství vulgarit herecky vévodí duo Taclík a Dulava, kdy první se snaží stopáž jen přežít a řve z plna hrdla, zatímco druhý opakuje historku o otci a jelenovi, potácí se s křížem na pódiu a pobíhá s parohy po ulici. Abych mu vzdal hold alespoň parafrází - "Já bych se z toho ze*ral.". ()

Epizoda 3 (2023) (E03)

Děj se zčásti vrací k hlavní lince s postavami Maška a Svarinské a divák není ponechán na pochybách, kde že je zakopaný pes. Šílené pozvání na rande s kapelou místních strýců, které se ještě několikrát opakuje je pak něco, co bych místní mládeži nedoporučil ani přes vrozenou zlomyslnost a zahořklost danou věkem :) Vztekající se Matásek, co působí jako karikatura jak vizuálně, tak projevem a jeho obelhávání zahraničních investorů je pak zápletka na úrovni školní besídky a divím se, že alespoň tohle nikoho u scénáře neupoutalo - spor o pozemky by se snad dal udělat i trochu uvěřitelněji... Druhá část děje, tedy epizodní zápletka, je pak opět na bedrech našeho akademického dua Dulava & Taclík - ti jsou vysláni předvádět nepřipoutaného (???) orla v dobré víře, že jim neuletí. A představte si, on to udělá! A co teprve, když si na něj přivážete klíče! Že je to kravina? Nee, jenom máte běžnou smůlu. Asi jako když letícího orla pronásledujete v autě, ze kterého čouhají kabely, protože jej místní učitel upravoval svépomocí... Anebo když chcete obelhat majitele orla a přinesete prázdnou bednu. A po cestě se schováváte, aby vás nikdo neviděl, když mu pak zaboucháte na okno a mluvíte s ním. No, je to spletité. Část je ale, vedle toporné romantiky zastoupené Maškem, hlavním generátorem vtipů, převážně o ptácích. Mluvme otevřeně - tohle jste fakt nečekali. Jo a kdyby to nestačilo, máme tu reprízu vtipu s Pavelkovým úmrtím, svíčkami a ukázkovým zahráním úleku - tohle uvidím ještě tak dvakrát a tvůrci mě mají na svědomí... Díl je opět mizerný, posun je ale v jaksi koherentním ději, který, byť blbý, nějak existuje a zoufale pomalu se sune kupředu. Tak snad někdy ulovíme i momenty, které dávají smysl a díl, kde se tak zoufale nepřehrává... Tak jednu hvězdu za snahu a lovu zdar... ()