Nekompromisný pohľad na život dvoch dospievajúcich chlapcov v Belehrade prvej polovice deväťdesiatych rokov... Pinki a jeho kamarát Švaba sú dvaja dospievajúci chlapci, ktorí žijú na predmestí Belehradu. Ich príbeh sa začína v roku 1991, keď obaja chlapci pozorujú, ako jednotky juhoslovanskej armády odchádzajú do vojny. V nasledujúcich rokoch sa krajina čoraz viac prepadá do chaosu. Vojna, sankcie a búrlivé spoločenské zmeny so sebou prinášajú nárast moci podsvetia a svet zločinu láka aj oboch kamarátov. (RTVS)

bohemia_regent

Srdjan Dragojević se nechal ovlivnit Kusturicou i Tarantinem. Výsledný mix je stejně nápaditý a ne tak zběsilý, jako tomu bývá u Kusturicy, a stejně amorální a ne tak nudný, jako tomu bývá u Tarantina. ()

Ygnor

Značně kontroverzní, zpočátku zábavné, nakonec tragické. Truc hození cihly do zrcadla našich potomků. Mix černého humoru a tupounské brutality. Balkánskou duši nelze nikdy uchopit. Je na parafrázuji: "Vlastně jsem nikdy v cizině nebyl..., umírám velmi mladý...., ale stálo to za to..." " (??!!) ()

simadra1

Hodně drsně vyobrazený příběh dvou srbských mladíků, kterým drogy, zbraně a násilí nedělají problém. Skvělý herecký výkon opět předvedl Miki Manojlovič, jako otec jednoho z nich. Zajímavé. ()

D.I.G

Čakal som filmový koláč, dostal som dvojposchodovú tortu!!! Niečo tak husté som nevidel od Podfucku. Odvrátena strana tínedžerskeho filmu na ktorý by Amíci kukali s otvornými chrapami. Maximálne strelený dej s maximálne ostrými hláškami. Tucet pamätných scén o ktorých by som ani nepovedal že pochádzajú zo Srbsko-Nemecke koprodukcie. Pinky nasypal babičke koks:-"To je od medicinmana?" -"Babka toto je oveľa lepšie ako od medicinmana.". V slovenskom dabingu som ešte takú kadenciu Kurv* k*k*t p*ča j*bať, ešte nepočul. Buďme radi že u nás vojna nebola, lebo takýto život je na plátne poriadne drsným odväzom, ale v Reáli by som neprežil ani hodinu. G-E-N-I-Á-L-N-E!!!!!!!!!!!!! ()

flu

Tragikomický mix násilí, patosu, balkánského nacionalismu a machismu. Zkrátka všech těch výbušných ingrediencí, které v 90. letech minulého století rozmetaly Jugoslávii na kusy. A podstatu tehdejšího konfliktu vystihla tahle surová fraška naprosto přesně. ()

DJ Kritik

Pre mňa jeden z najslabších filmov z Juhoslávie, ktoré som videl v poslednej dobe. Dvaja úplne vyleptaní chlapci, ktorí nedokážu samostatne udržať ani moč nie ešte niekoho zmlátiť sú tu vykreslení ako obávaní gangstri. Pre mňa je tento film temer nepozerateľný. Nesympatickí hrdinovia bez nejakej osobnej charizmy. ()

Bilky

Neskutocne surove a len dufam ze aj prehnane svedectvo o deformaciax ludskyx hodnot fcase vojny aj v civilnyx pomerox. Velmi dobre herecke vykony ale troxu mi vadila kamera. ()

Sekel

Velmi povedene dilko o mladych srbskych mafianech v devadesatejch letech. Nekompromisni humor, cerne hlasky a balkansky punc zarucuji peknou zabavu. Velky podil na tom ma i krasny slovensky dabing, ktery se neboji ostrejsich vyrazu. ()

Ruslan

Paarada paradni ukázka Srbských gangsta hochů, kteří se s tim nemazou a ohání se kverem kdykoliv se jim zachce. Vyrustat ve válkou zmítané zemi, kdy vas humanitarne bombarduji kamarádi Vaška Havla vám asi moc v budoucím životě nepřidá. Trochu divnej konec ve stylu oko za oko zub za zub, ale třeba scenky z jejich stryckem co je zaucoval nemaj chybu. Tohle je prostě úplně jiný filmový prostředí oproti nasim českejm srackovejm rodinejm komediim s Polednakovou! 80%. Kosovo je Srbija!!! ()