Chong zi

• Čína 重紫 (viac)

Chong Zi (Chaoyue Yang) je chudá, ale hodná a laskavá dívka. Poté, co byla zachráněna nesmrtelným Chu Bu Fu (Han Gao), se rozhodla kultivovat v paláci nesmrtelných Nanhua, ale je odmítnuta, protože bylo předpovězeno, že se stane démonem. Avšak ctihodný Luo Yin Fan (Jeremy Jones Xu) přesto přijímá Chong Zi jako svou jedinou učednici. Jejich vztah jako mistra a žáka postupně přeroste v něco hlubšího, ale z kola osudu není úniku. Osud si s milenci zahrál krutý žert – jeden je ctihodný mistr, jehož úkolem je chránit svět před démony, druhému v žilách proudí krev klanu démonů. Může jejich láska otřást pravidly nebe a země? (Faramir)

Faramir

Seriál o lásce mezi Chong Zi, čistou a laskavou dívkou, prokletou neblahým osudem; a jejím učitelem Luo Yinfan, nesmrtelným, který na sebe bere ochranu světa. Představitelka hlavní role má na Číňanku netypicky velké oči a v některých záběrech z určitého úhlu mi strašně připomínala "naši Popelku" L. Šafránkovou. Není divu, že polovina mužských hlavních hrdinů seriálu byla do Chong Zi zamilovaná. Na závěr přidávám charakteristiku hlavní hrdinky odpovídající již třem xianxia seriálům, které jsem letos zhlédl: V průběhu seriálu se z naivní, prostořeké dívky (jin) s nevelkými schopnostmi stává po několika přerodech (převtěleních) tragickým osudem a ne zcela naplněnou láskou zkoušená dospělá žena (jang). Tento vývoj je vyjádřen změnou líčení od původně minimalistického k výraznému a změnou barvy oblečení od původně bílé a růžové jin na červenou a černou jang. ()