Odemčená identita

• Južná Kórea Unlocked (viac)
Dráma / Krimi / Mysteriózny
Južná Kórea, 2023, 117 min

Ztratit mobil se prostě nevyplácí! Ten její se totiž dostal do rukou nebezpečného muže, který teď přes něj sleduje každý její krok. (Netflix)

Drozdo57 odpad!

Mohol to byť celkom zaujímavý nápad. Ale hlavná hrdinka sa prvú hodinu a pol chová úplne vypatlane, bez akéhokoľvek uvedomenia o bezpečnosti. Idem Ti vymeniť display, daj mi kód na odomknutie telefónu? Ok, to možno ešte beriem. Ale od druhej hodiny to ide úplne z kopca, všetci sa tam chovajú ako banda blbcov a v momente, keď toho chalana nechali na ulici ísť, pretože sa im začal vyhrážať obvinením z policajného obťažovania som to vypol. Natvrdo. Vôbec ma nezaujíma ako to skončí (ano viem o tom twiste a stále sa tí policajti zachovali ako neschopní idioti). Je to píčovina. P.S. Ešte že u nás v ČR by takýmto spôsobom sledovania mi začali posielať od T-mobile upozornenia na prekročenie dátového limitu za pár hodín. lol... ()

YumiOkami

JAK... jak.. se z tak skvělýho filmu stalo 10 MINUT PŘED KONCEM takový klišé? začátek byl úžasnej. jako kdybych se znovu dívala na první sérii you. týpek (aka korejská verze joe goldberga) lišácky ukradl mobil hlavní postavě a to odstartovalo vtíravé sledování kamerou a odposlouchávání z mikrofonu. v podstatě jsme věděli, kdo je vrah (i když... vážně jsme to celou dobu věděli?), takže postupný odkrývání identity se nekonalo. jakože stejně by bylo celkem obvious kdo by ten stalker nakonec byl (vždycky je to ten nejvíc sexy muž!), ale nevadí. potom se změnila atmosféra. žánr drama... hmm, tak proč mi někdy přišlo, že sleduju komedii? některý části byli fakt k smíchu. například jak se objevil za tím gaučem bylo docela směšný. nicméně trapnost nabere nejvyšší otáčky v posledních minutách. věděla jsem, že přesně tohle ta borka udělá. i reveal byl debilní. v hlavě jsem si slíbila: "jestli tohle udělá, tak dostane 2 hvězdičky!!!". no a ona to udělala. takže 2/5, není zač. mimochodem, ten vrah byl mega roztomilej. úplně bych ho zatahala za ty jeho krásný tvářičky! 😻 ()

HanzoBureshi

Celkem v pohodě jednohubka, která nám ukazuje asi nejhorší případ toho, co se může přihodit, když ztratíte svůj nejcennější mobil. Ten film perfektně vystihuje dnešní společnost, u které se stává mobilní telefon vším. Takže díky sociálním sítím a dalšími funkcemi má hacker dostatečně velký přehled o tom, jak dané osobě zničit život. Tohle samo o sobě bylo prostě skvělé a dost zajímavé a v něčem i trochu mrazivé. Ten film ukazuje vlastně dvě strany a každá z nich řeší něco jiného, ale cíl je společný, a to je super. Dívka s mobilem (Woo-hee Cheon) je super, akorát strana s policií by chtěla trochu více rozšířit, více se s policajty poznat a celkově to vylepšit nebo i spíše nebýt vůbec. Ale i tak je to prostě pohodový lehčí nadprůměr, který si podle mého názoru pozornost zaslouží. Mé hodnocení: 6.5/10 ()

Rockerman

Nechci srovnávat současné mladé s naším mládím, protože věřím, že kdybychom měli ty možnosti, které mají oni dnes chovali bychom se stejně. Tyto technologické vymoženosti jsou požehnáním i prokletím zároveň a to ani nemusíte mít takovou smůlu, že váš chytrý telefon najde takový psychopat. Film postrádá větší tah na branku i napětí. ()

JimiH

Thriller, ve kterém je všem postavám s výjimkou antigonisty sníženo uměle IQ na úroveň prvního stupně ZŠ. Díky tomu záporák působí jako strašný genius, ve skutečnosti je to průměrný stalker, dělající neustále chyby. Dokonce ani fakt, že není tak úplně obyčejným slídilem, nazakryje pocity trapnosti a nudy. Filmařsky rovněž podprůměrné a kromě několika efektivních scén i napětí prosté. Druhá hvězda je za sice nevěrohodnou, ale ve výsledku povedenou, proměnu chování hlavní hrdinky v poslední čtvrtině. ()

• Kavárna Mizi ve filmu je pojmenována po Mizi Film, jednom z produkčních studií, které film natočilo. (mikki089)
  • Úvodní píseň filmu je „Hello“ od PiPiBand. Později ve filmu Na-mi (Woo-hee Cheon) prodává jedno z CD skupiny Jun-yeongovi (Siwan). (mikki089)
  • Úvodní telefonní sekvence filmu obsahuje několik momentů, které předpovídají děj filmu. (mikki089)