Womaneater

všetky plagáty
Veľká Británia, 1957, 70 min

Womaneater je horor/sci-fi film režírovaný Charlesem Saundersem. Hlavní roli zlého doktora Jamese Morana ztvárnil George Coulouris a Sally Norton si zahrála Vera Day. Děj filmu se točí kolem vědce doktora Morana, jenž v Amazonii objeví speciální druh stromu, který může produkovat speciální elixír. Ten probudí mrtvé zpět k životu. Chce-li však doktor elixír, musí stromu obětovat ženy. (Nivenx)

Lima

Plakátové info: ZŘETE TANEC SMRTI, KTERÝ OTŘESE VAŠIMI NERVY!!! ZŘETE POJÍDAČE ŽEN, KTERÝ LAPÍ KRÁSKY NA DVOU KONTINENTECH!!! ZŘETE OHAVNÁ CHAPADLA, KTERÁ ŽENY POHLTÍ VE SMRTELNÉM OBJETÍ!!! ___ Překvapivě dobré na nízkorozpočtové britské béčko. Jasně, kdybych měl srovnávat s tehdejší tvorbou studia HAMMER, tak film neobstojí. Hammer produkoval vizuálně opulentní horůrky, plné barev a krásných rekvizit, zatímco ´Požírač žen´ je černobílý a ne tak vizuálně přitažlivý. Ale oceňuji, že se točilo i ve venkovních exteriérech (ačkoliv ve scéně, kdy hlavní padouch Dr. Moran vyhlíží na ulici svoji oběť, okolní chodci hážou přímé zvědavé pohledy do kamery, což dost ruší), George Colouris svého záporáka hraje skvěle a ta masožravá rostlina, schovaná v jeho sklepě je mile úsměvná a hezká na pohled. Vypadá jako chlupatý strom s chapadly, které se tak různě pohybují a ve dvou scénách jimi sevře vřeštící ženy, za doprovodu tamtamů doktorova poskoka. Děj je samozřejmě jedno velké klišé, domorodci mluví křováckou angličtinou (klišé typické i pro dnešek), ale herci jsou fajn, stopáž přiměřená, takže nemáte nutkání podívat se na hodinky a celé mě to neuráželo svojí blbostí. Ze ´Zlatého věku´jsem viděl spostu větších hloupostí a průměrný řemeslník Saunders si tady ostudu neudělal. ()

zelvopyr

Womaneater by se možná dal označit za dějově nehoráznou blbost, ale má něco do sebe. Velmi podobný subjekt jako v Adéla ještě nevečeřela, masožravka musí být také rytmicky aktivována. Nicméně, nejedná se o parodii. Zase jednou zde máme vědce, který ze samé touhy po velkém vědeckém úspěchu přestane rozlišovat dobro a zlo. A jak jednou začne páchat zločiny, nelze nepokračovat, přestože ani nechce. Velkým kladem filmu jsou sympatičtí herci a svižná a pěkně kreslící kamera, s několika povedenými nápady. Docela se vydařilo, proti třeba The Unearthly je to umělecký skvost :) ()

Campbell

Další film kde se vyskytuje monstrum. Jedná se o příběh jednoho kmene co má jednu příšeru která vypadá jak strom s rukama. A ta kytička potřebuje jíst, a dá se oživit jen a jen hraním. Je to strašně úsměvná blbůstka, a samotná kytička vypadá strašně špatně a její pohyb je směšnej. Navíc příběh jsme tu měly 100x lépe zpracovaný než tady, tahle jednohubka celkem ujde ale totálně nic jsem si z ní neodnesl a kdybych jí neviděl nic by se nestalo. ()

Oktavianus

Poté, co jsem si za chvalozpěvy na "poctivé padesátkové béčko" přečetl na IMDb, se nemůžu ubránit zklamání. Nízkorozpočtové padesátkové béčko to bylo, což o to. Ale vůbec ne zábavné a jen díky snesitelně krátké stopáži ne tolik nudné. Samotný nápad je nádherně ujetý: strom, který vypadá jako nízký rozsochatý dub s několika chapadly, kterými může mávat kolem sebe, přítáhnout si oběť (pouze ženy, jak jinak) a pak je pozřít (což vidět bohužel vůbec není), aby na oplátku vydal látku, kterou se mohou oživit mrtví (jen na několik vteřin a ještě to z nich udělá agresivní zombíky), je rozkošný, a třebaže to není žádná bůhvíjak nápaditě zobrazená nestvůra, nepostrádá svoje kouzlo (nestvůrný strom si vybavuju už jen v jednom sci-fi hororovém béčku z 50. let). Navíc se aktivuje rytmickým duněním domorodých bubnů, což má taky něco do sebe, a alespoň na chvilku tak může zapůsobit atmosféra džungle odkud strom pochází. Jinak totiž atmosféra zcela chybí, děj se neodehrává v žádné džungli, nýbrž v jednom domě; děj plyne pomalu a líně a hlavně odnikud nikam. Herci taky nejsou úplně špatní, ale působili na mě, jako kdyby je to moc nebavilo, a to šlo o řadu veteránů jiných ujetých sci-fi. Problémem je zkrátka příliš řídký děj, málo vzruchu, málo hladového stromu a málo opičáckého domorodce, který svým bubnem dostává stromeček do varu. Je to škoda. ()