Lacike

Dean Shek a Richard Ng tu hrajú dvojicu kabaretných kúzelníkov z ktorých Dean Shek pred jednou ženou znemožní miestneho mafiána. Mafián na oplátku Dean Sheka zmláti natoľko, že sa zblázni. Richard Ng sa o neho musí starať a po čase sa mu podarí nájsť v zahraničí zázračný liek, ktorý ho vylieči. Po návrate späť sa cesty kúzelníkov a mafiána znova pretnú a kúelníci sa rozhodnú, že sa mu pomstia veľkým podvodom do ktorého sa vo finále zapojí kopa ďalších známych HK komikov. Na to, že sa má jednať o super hviezdne obsadenú komédiu som sa príliš nebavil. Prvá tretina v ktorej Shek zmagorí je skôr smutná a pripomína jeho výkon z A Better Tomorrow II, kde sa z ťažkej traumy takisto zbláznil. Asi najvtipnejšia je scéna poníženia mafiána. V prostrednej časti sa nič poriadne nedeje a v poslednej tretine sa síce objaví kopa hviezd, ale nikto z nich nič zábavné nepredvedie. Dokonca aj Karl Maka a Sylvia Chang, ktorí tu napodobujú svoje úlohy zo série Aces Go Places príliš vtipný nie sú. Najviac ma sklamalo, že som sa znova nedočkal poriadnej interakcie medzi mojimi obľúbencami Richardom Ngom a Karlom Makom. Majú tu len jednu spoločnú scénu v ktorej ani spolu nehovoria. Ale v takejto unylej komédii by to bolo aj tak jedno. 4/10. ()