Tragikomický příběh z tragikomické doby - tak by se dala charakterizovat hra Jiřího Hubače, která měla premiéru v květnu 1991. Drama dvou kamarádů, kteří za války jako čeští letci bojovali v Anglii a po návratu domů museli prožít tak dobře známé martyrium, je příběhem o síle přátelství, odvaze překročit sám sebe v utkání s násilím i o právu na zachování lidské paměti. Televizní film režiséra Jaroslava Dudka, který do hlavních rolí obsadil Jiřího Bartošku a Josefa Dvořáka, byl poctěn prestižní mezinárodní cenou Prix Europe v Reykjaviku. (oficiálny text distribútora)

Radeck

Hodně lituju že tenhle povedený televizní film se skvělým scénářem, režii a výbornými herci nepřevedli na filmové plátno, plně by si to zasloužil. Vím že existuje o letcích v Anglii i Tmavomodrý svět který stál určitě hromadu peněz ale ten film mně prostě nebavil a nikdy jsem ho neviděl ani do konce proto jsem jej ani nehodnotil ale zpět k Hřbitovu pro cizince Josef Dvořák tu hraje pro mne určitě svou životní roli a dokázal mi že není jen vynikající komik ale že umí vytvořit i vážné dramatické role. Škoda že režiséři více nevyužívají jeho hereckého talentu. ()