Časy se mění a svět je teď plný nezávislých sebevědomých žen. Pedro, Luis, Raúl a Santi se v něm ale cítí trochu ztracení a každý si na novou situaci zvyká po svém. (Netflix)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (22)

Série 1 (2022) (S01)

Konečně jsem se dočkal seriálu o vztazích, na který se dokážu dívat, aniž bych si toužil prorazit ušní bubínky a vypíchnout oči. Proč? Protože scénář není slzopudnou prudou útočící výhradně na muže a jejich nedostatek empatie (která z nás byla po celá léta záměrně extrahována- netýká se mladších ročníků, ale vzpomeňte si vy starší, co jste asi slyšeli doma, ve škole a kdekoli jinde jako první, když se vám chtělo brečet), ženy tady taky dostávají svůj díl, a protože byla celá záležitost tak hezky vybalancovaná a hlavně krajně zábavná, šel jsem po první sérii do plné palby, protože jsem si přišel na své já i má bránice. / Poučení: Začínám být alergický na slovo toxický. Kdykoliv nejde člověk s proudem a vyjádří názor, který nekoresponduje s názorem většiny, tohle nebo podobná slova se vynoří jako exkrement v bazénu. ()

Osvobození (2022) (S01E01)

Zkusil jsem španělský komediální seriál, abych se odreagoval od španělského, silně brutálního seriálu, a hned na první dobrou je mi jasné, že jsem si udělal radost. Čtveřice samečků je skvělá, zatím mi sice ještě nedošlo, proč jsou zrovna oni alfy, protože jejich tři samičky a jedna dcera tahají evidentně za delší konec provazu, ale to není vůbec důležité. Podstatné je, že jsem se skvěle bavil a ani ta raketa nepůsobila lacině a dokázala mě rozesmát. Závěr rozhovoru s učitelkou mě rozsekal :-D P. S. Když to tak píšu, musím přihodit i ten pátý kousek. / Poučení: Děti jsou tvorové, kteří dostávají dospělé opakovaně do prekérních situací. ()

Život pohlcuje (2022) (S01E02)

I kdybych chtěl, nedokázal bych se nesmát. A já jsem rozhodně nechtěl. Jak vidno z počtu pěticípých, inkvizitoři u mě zabodovali i s druhou epizodou. Nemusel jsem se nad tím, co jsem viděl, dlouze zamýšlet, abych si pro sebe vyhodnotil, že si nejhorší momenty prožil Raúl, to byl fakt bizár. Jsou holt situace v životě lidském, které bych opravdu nechtěl zažít. / Poučení: Opatrně s lubrikantem. ()

Toxická maskulinita (2022) (S01E03)

Třetí epizodu bych ohodnotil čtyřmi pěticípými, ale pátou jsem musel přidat za Esther, to byla prostě povinnost. Tento humor z Pyrenejského poloostrova mi zatím převelice sedí a mně nezbývá, než doufat, že tvůrcům jejich zápal a invence vydrží i v průběhu dalších dílů, protože bych se zrovna v tomto případě jen velmi nerad dočkal zklamání, to by mě fakt mrzelo. / Poučení: Vždy si pečlivě prostuduj příbalový leták. ()

Bylinky z Ibizy (2022) (S01E04)

Tři předchozí díly mě přece jen rozesmály víc, takže jsem na hodnocení čtvrté epizody mírně ušetřil. Na to, že jde o seriál o chlapech, musím uznat, že se tvůrcům podařilo přijít s kvalitními ženskými postavami. Daniela i Luz se fakt vyvedly, ale Esther hraje jednoznačně vyšší ligu. Jedna pěticípá šla sice dolů, ale bavil jsem se moc dobře. / Poučení: Vždy zvracej čelem k Ibize. ()

Citliví heteroflexibilní muži (2022) (S01E05)

Z páté epizody jsem měl velice podobný pocit jako z předchozího dílu, proto jsem ho i stejným způsobem ohodnotil. Ústřední čtveřice mě nadále velmi baví, trojice jejich ženských protějšků nezaostává, dokonce má občas navrch, jen Santiho dcera Álex už by mohla změnit bydliště, jelikož už asi nemá co nabídnout. Chtělo by to opět přidat na humoru. / Poučení: Na světě je mnoho nebezpečných povolání. ()

Vidíš, co jsi udělala? (2022) (S01E06)

Lehce upadající dobrá nálada se mi při sledování páté epizody zase zlepšila, což jsem hbitě ocenil pátou pěticípou. Z předchozích dvou dílů jsem měl dojem, jakoby tvůrci ztráceli původní tah na branku, ale teď jsem cítil, že jsou zpět na správné vlně. Bavil jsem se opět skvěle, přestože Esther epizodu tentokrát netáhla, myslím, že pozornost na sebe strhl spíše Santi. / Poučení: Nepodceňuj svého protivníka. ()

Kdy jste naposledy plakal? (2022) (S01E07)

Zlepšila mi sedmá epizoda náladu? Odpovím si sám. "Ano." No, a rázem nebylo co řešit a mohl jsem jít do pěti kousků. Nemůžu se zbavit dojmu, že první polovinu série táhly hlavně ženy, zatímco v té druhé mi hýbou bránicí hlavně chlapi. Španělští tvůrci každopádně dali opět dohromady výborný děj a skvělé dialogy, a to se mi prostě a jednoduše nemohlo nelíbit. / Poučení: Nevzdávej se toho, co miluješ, příliš lacino. ()

Zrovna nám bylo tak fajn (2022) (S01E08)

Ne, že by to nebyla legrace, jen mám po předchozích zkušenostech s toto partou jasno v tom, že mě mohli rozesmát ještě víc. Raúlovo detektivování mě sice bavilo, ale chvílemi jsem měl pocit, že se tady kromě této činnosti skoro nic nedělo. Luis byl ovšem dokonalý a vždycky, když si zoufale povzdechne nad Estheřinou zradou, jsem vysmátý jak lečo. Promiň, Luisi... / Poučení: Neboj se jít proti proudu. ()

Mojžíš všech sexistů (2022) (S01E09)

V předchozím dílu se mi zdálo být množství použitého humoru přece jen nižší, v deváté epizodě se už inkvizitoři dostali do správných kolejí a já jsem jim mohl za to, jak dobře jsem se bavil, poděkovat pátou pěticípou. Já tedy nejsem obhájcem starých časů, nechtěl bych provádět nějaké časoskoky do minulosti, ale je pravdou, že mi současná doba sdílená tak úplně nevyhovuje. / Poučení: Nejistota umí člověka vyburcovat. ()

K ničemu je buď kurz, nebo my (2022) (S01E10)

Finále první série mě v žádném ohledu nezklamalo, tvůrci drželi kurz děje pevně v rukou, nenechali se vyšachovat svým vlastním scénářem (jak se to, bohužel, vcelku často stává), dokázali před druhou řadou svým způsobem uzavřít všechny dějové linie, ale tím nejdůležitějším faktem zůstává, že mě opět dokázali mocně pobavit. / Poučení: Pokud chceš vyhrát hru na schovávanou, buď připraven i na případné celoživotní trauma. ()

Série 2 (2024) (S02)

I napodruhé přistoupili pyrenejští tvůrci ke žhavým, současným tématům naprosto vynikajícím způsobem, a nejednou mi tak důkladně procvičili bránici. Politickou korektnost, mužský šovinismus, feminismus, homofobii, gendry, sociální sítě a mnohé další záležitosti dokázali inkvizitoři i ve druhé sérii podat podobně (a tedy skvěle) jako v první řadě a já jsem se u této jejich vztahovky výborně bavil. Pravda, tentokrát jsem už věděl do čeho jdu, takže mě to, jak na mě seriál působil, nepřekvapilo a s dobrým výsledkem jsem počítal. Pokud se dočkám i třetí série, určitě si ji nenechám ujít. / Poučení: Svět je zvláštním místem plným zvláštních bytostí. ()

Připadám si trochu zformovaný (2024) (S02E01)

Start druhé série nebyl vůbec špatný, to mě ale nepřekvapilo, potom, co inkvizitoři předvedli v předchozí řadě jsem s úspěchem počítal. Pátou pěticípou jsem ušetřil jen z toho důvodu, že už vím, že umí být tvůrci seriálu ještě vtipnější. To ale neznamená, že jsem se výborně nebavil; bavil, jen věřím, že má bránice dostane mnohem víc zabrat. / Poučení: Je nevhodné nazvat body pozitivní ženu velrybou? Velryby jsou přece úžasní živočichové... ()

Ty máš sny? (2024) (S02E02)

Po celou dobu šlo o další záležitost plnou kvalitního pyrenejského humoru, takže jsem se hodil do klidu, spokojeně se pochechtával a bylo mi jasné, že si druhou epizodu užívám mnohem víc než předchozí díl, a to jsem ještě netušil, co si na mě španělští tvůrci připravili v posledních minutách. Závěr mě dokonale rozsekal, bránice dostala svůj vlastní CrossFit a o páté pěticípé nebylo pochyb. / Poučení: Snaž se nedělat unáhlená rozhodnutí, přestože se cítíš být pod tlakem. ()

Zkus to otočit (2024) (S02E03)

No, třetí epizoda nebyla tak úplně nabita událostmi a humory a po celou dobu jsem to viděl spíše na čtyři pěticípé, se závěrečnými titulky mi ale došlo, že jsem se vlastně moc dobře bavil a celý díl jsem si fakt užil. Nejprve jsem si myslel, že u mě nastupuje schizofrenie, ale s úlevou jsem si uvědomil, že si schizofrenik svůj stav neuvědomuje, protože logicky nemůže, a pochopil jsem, že za mou dobrou náladou stojí Raúl. / Poučení: Nedej se a braň se! 5*- ()

Zeptej se, jestli můžeš dál (2024) (S02E04)

Ať si, kdo chce, co chce, říká, mě druhá série baví stejně jako první řada. Ústřední čtveřice byla vybrána skvěle, ženské obsazení nezaostává ani o krok, dialogy jsou nadále parádní, na humoru se nešetří a já si to užívám. Ne, že bych nebyl schopen na čtvrté epizodě najít nějaké ty chyby, věc se má ale tak, že o nějaké hledání chyb nemám zájem, protože mě finále opět rozsekalo. / Poučení: Ano, i v nemocnici se před zákrokem podepisuje informovaný souhlas. ()

Nezabouchni se (2024) (S02E05)

Dovolím si odvážně tipnout, že pokud by šlo o americký seriál nebo o záležitost z produkce BBC, už bych nejednou odpadoval. Pyrenejští tvůrci ale pochopili, že komediální seriál musí být hlavně vtipný, a přestože tepou do mužského šovinismu okázale i méně nápadně, ženy ze zdejšího srovnání nevycházejí jako nadpozemské, neomylné bytosti, ale dostávají svůj díl kritiky (například trojice scénáristek je z tohoto pohledu stereotypně dokonalá). Ano, i pátá epizoda druhé série dokazuje, že je i dnes možné vytvořit seriál o vztazích, u něhož se skvěle bavím a těším se na každý další díl. / Poučení: Bibli fakt nemusím, ale na tom házení kamene a třísce v oku něco bude. ()

V pondělí? (2024) (S02E06)

Všude samé stereotypy. I má pátá pěticípá pro šestou epizodu už je krajně stereotypní, takže, prosím, neberte má hodnocení jako objektivní. Právě naopak, jde o čistě subjektivní rozhodnutí, přičemž seriálu bez rozpaků lehce nadržuji, a to jen z toho důvodu, že jsem se v současné nemocné době dočkal záležitosti, která se vymyká šedivému průměru. / Poučení: Víte přece, kam vede cesta dlážděná dobrými úmysly, ne? ()

Bratrstvo (2024) (S02E07)

Tak jo, tentokrát jsem přece jen jednu pěticípou uspořil, protože jsem nabyl dojmu, že se inkvizitoři nesnažili až tolik, jak jsem zvyklý. No jo, měl jsem prostě pocit, že jsem mohl dostat i větší dávku humoru a že s ním na mě tvůrci v sedmé epizodě tak trochu šetřili. Nechtěl bych, aby vznikl dojem, že jsem se nebavil, jen to nebylo tolik intenzivní. / Poučení: Pravda bývá krutá. ()

Jsem hetero (2024) (S02E08)

No, jestli mi v předchozím dílu chybělo více humoru, v osmé epizodě mi to pyrenejští tvůrci plně vynahradili. Je mi fakt líto, že se podobně laděných seriálů netočí víc, místo toho je tu všude plno podbízivých, otravných záležitostí, po nichž má člověk chuť vstoupit do nějaké organizace, která systematicky potlačuje sexuální menšiny. Jo, jo, Španělé holt ukazují, že to jde i jinak. / Poučení: Lidský jedinec je většinou sám sobě nejhorším nepřítelem. ()