Eileen (Thomasin McKenzie) je mladá žena, ktorá pracuje vo väzení. Jej život je jednou pochmúrnou rutinou, ktorá okrem práce zahrňa ešte staranie sa o svojho opileckého otca (Shea Whigham), ktorý ňou len pohrda a častuje ju urážkami a posmeškami. Všetko sa však zmení v deň, keď do väznice nastúpi nová, atraktívna kolegyňa Rebecca (Anne Hathaway). Medzi oboma ženami vznikne veľmi podivné puto. (sochoking)

saliman

Nádherně vybudované napětí, které nebylo ke konci využito. Oči mi vypadávaly z důlků, jak jsem průběh filmu hltal. A napětí se stále stupňovalo. Ale ten konec? Co to mělo být? Někdo vzal to nádherně, pěčlivě vybudované napětí, hodil ho do koše a nalepil na to konec, který jakoby vytvářel úplně někdo jiný. Asi takový pocit z toho mám. Konec byl, vzhledem k dlouhému rozjezdu, který ale nebyl vůbec na škodu, ba naopak, a vlastně vzhledem ke všem scénám, příliš rychlý, šíleně rychlý! Kdyby si s tím někdo pohrál, vydržel bych se dívat i další hodinu. Mimo udržování napětí, musím pochválit gradaci, odkrývání charakteru Eileen i herecké výkony Thomasin McKenzie (jako Eileen) a Anne Hathaway (Rebecca), vzpomenu si i na Marin Ireland (Mrs. Polk), všechno to bylo skvělé. Nemůžu se ale přenést přes ten konec, který mi zkazil pohled na jinak vynikající film. ()

mdf

Hrozně nudně pomalý,nemá to šmrc až posledních 20 minut to veme trošku rychlost,ale určitě to tím celkový obrázek nezachrání. ()

Jezek_68

Trochu divné, pomalé. Výborné herecké výkony. Dobrá režie, skvělá hudba. Snad to mohlo být trochu sevřenější a na konci ještě nějaký nápad. Ale jo, fajn. Rozhodně na místním fóru je to underrated. ()