Don't Say No

všetky plagáty

„Pokud jsem pro tebe ten pravý, pak mě od této chvíle nemůžeš říct ne.“ Od přátel po milence. Jak tento vztah dopadne, když jeden je hodný a druhý špatný? Je možné proměnit špatného chlapce v milence? Natočeno podle románu „Neříkej ne, když jsou srdce blízko“. (emkon)

jiri.twist

Mame (thajská spisovatelka) se zase pochlapila (nebo spíš "poMamila") a napsala další pohádku z bohatého prostředí, které plně akceptuje např. to, že oba bráchové jsou nakonec gay orientace (v Česku také takové znám). A teď vážně. Když si odmyslím to všechno pohádkové, tak se vyloupl příběh pro mě poutavý, malinko na můj vkus uplakaný, ale ústřední dvojice (klidnost, rozvážnost vers. roztěkanost, roztomilost) to všechno vynahradila mírou nejvyšší možnou. Cením si rovněž to, že příběh nezabředl na chození po školních chodbách, nesmyslně se nevětvil a z hlediska fyzična už to není jen chytnutí za ručičku nebo lehká štítivá rybí pusinka na konci seriálu. Vše je mnohem dospěláčtější. Z dalších postav mě zaujal především bratr Leon. Zato Pob, o kterého se Leon ucházel, kde toho vyhrabali ... O 8 let starší než Leon, o dva roky starší než samotný režisér, bez hereckých zkušeností, ve skutečnosti vypadá Pob ok (viz civil na MDL), ale jak jej zpitvořili načesáním té prcinky a k tomu ta nezajímavá tvář. "Tatínci" - ti už hráli v mnoha takových seriálech, takže známé tváře. Hudba výborná (vhodně vybraná u lechtivějších scén). Za mě velká spokojenost ... 910109 ()

LeninkaK

Fiat a Leo super dvojice z mého nejvíc milovaného TharnType. Hledání sebelásky je vždy běh na dlouhou trať. Trauma z dětství si v sobě neseme až do dospělosti, kdy se potýkáme s démony a každý řeší své problémy jinak. Naštěstí měl Fiat někoho kdo ho zbožňoval i přes jeho přešlapy. A druhou šanci na šťastný život si zaslouží téměř každý. ()

emkon

Další geniálně napsaný příběh thajské spisovatelky a scénáristky Orawan Vichayawannakul, známé spíše pod jménem MAME. V seriálu Don’t Say No sledujeme příběh Lea a Fiata, které známe z druhé řady seriálu TharnType. Toho Fiata, který téměř zničil vztah Tharna a Typeho. V prvních epizodách Don’t Say No ale divák pochopí, co Fiata ke svému jednání vedlo. A když už Fiat urovná i vztah se svým milovaným Leem, dožene jej nejprve jeho promiskuitní nedávná minulost, a později i bolestná dávnější minulost. Fiata, kterého nejdříve nenávidíte, tak najednou nemůžete nemilovat. Nejvíc se mě líbilo, jak Fiat s Leem dokázali vzájemně komunikovat, aby zachránili vztah. Zejména přes jejich starosti, jejich vzájemnou péči a laskavost, až po jejich zdravý sexuální život, kde tvůrci v mnoha intimních scénách zašli o mnoho dál, než je u těchto seriálů obvyklé. Hodně se mě líbila i postava Leova bratra Leona. Jeho neustálé popichování Fiata bylo roztomilé, a později i jeho metody svádění Poba mě bavily. Příběh Leona a Poba ale zůstal otevřený, až mám podezření, že MAME s nimi počítá v dalším samostatném příběhu. ()