Gen V

USA, (2023–2024), 14 h 7 min (Minutáž: 39–59 min)

Predloha:

Garth Ennis (komiks), Darick Robertson (komiks)

Ze světa seriálu The Boys vychází Generace V, strhující nový seriál, jenž se odehrává v jediné americké škole pro superhrdiny. Tito nadaní studenti otestují své morální hranice při soupeření o nejvyšší hodnocení na univerzitě a možnost přidat se k Sedmičce, elitnímu týmu superhrdinů Vought International. Když vyjdou najevo temná tajemství školy, musí se rozhodnout, jakými hrdiny se chtějí stát. (Prime Video)

Recenzie používateľa LachtanShows k tomuto seriálu (8)

Godolkinova univerzita (2023) (S01E01)

Spin-off výborných Boys, které jsem konečně dohnal na podzim, na sebe nenechal dlouho čekat ani v mém nekonečném watchlistu a hned po pilotu jsem dostatečně zaháčkován. Fajnové napojení na už dobře známý super”hrdinský” svět. ()

První den (2023) (S01E02)

Hra, co se rozehrává na pozadí, zatím vystrkuje růžky velmi obezřetně, ale většina ústředních postav slibuje zajímavý vývoj, tudíž dost rád pokračuju dál. ()

#ThinkBrink (2023) (S01E03)

Už se to rozjíždí ve velkém stylu a ta dynamika vyprávění mě začíná bavit víc jak u množství souvisejících The Boys. Jen k tomu pětkování, na které jsem byl často zvyklý u výše zmíněného, mi ještě něco málo chybí. ()

Celá pravda (2023) (S01E04)

Dlouho mě takhle nevtahoval seriál, kde prakticky celý herecký ansámbl sestává z herců, co ode mě nejsou věkově příliš vzdálení a co se teprve derou na výsluní. A musím uznat, že každý zdejší charakter není jen zajímavě napsán, ale i fakt dobře zahrán. ()

Vítej mezi stvůrami (2023) (S01E05)

Zapomínací epka tvoří další nástavec už tak neutichajicího tempa vyprávění, kdy se pořád něco děje a není prostor na výplňovou vatu. Už jen v tom Gen V ohromně cením, ta kratší stopáž epizodám dost sluší a mně na cestách naprosto vyhovuje. ()

Jumanji (2023) (S01E06)

Musím tu vyzdvihnout totálně ujeté synopse epizod, které jen podtrhují charakter celého seriálu. Takhle se točí neotřelá variace na superhrdinskou akci, která vybočuje z obyčejného mainstreamu, jímž je po poslední dekádě trh solidně přesycen. ()

Virus (2023) (S01E07)

Shitstorm na plné obrátky. Nic pro slabší povahy, ale pro nás, co chceme ten nutný svěží vítr v akčních sci-fi/fantasy záležitostech. ()

Strážci Godolkinu (2023) (S01E08)

Cameo, na které jsme čekali celý seriál a konec, který klasicky namíchne, ale zaručí, že se po letošním návratu k The Boys vrátíme jednou i do prostor Godolkinu. ()

Banda skončí pátou sérií

Banda skončí pátou sérií

11.06.2024

Americký seriál Banda patří v současnosti k jedné z nejnablýskanějších vlajkových lodí streamovací služby Prime Video. Adaptace komiksu, v níž superhrdinové nejsou opláštěné modly, které symbolizují… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD