Marcel se po trýznivém rozchodu vrací do svého oblíbeného hotelu, kde zjišťuje, že v jeho pokoji už bydlí jistá novinářka. Okamžitě se pokusí na ni udělat dojem. (Netflix)

Willy Kufalt

Romantické komedie nikdy nepatřily k mým vyhledáváným filmům, obsazení Pierra Mondyho do hlavní role v tomto žánru jsem původně pokládal za špatný vtip a od neznámého režiséra jsem viděl doposud jen bláznivého Vrátného od Maxima. Z tohoto nenápadného filmu jsem cítil menší trapas... nicméně povedlo se mi zahodit veškeré předsudky a zažil jsem milé překvapení. Místo stupidní klišeovité báchorky typických pro současnou žánrovou produkci jsem dostal velmi povedené vztahové drama, v němž se i ten veselý humor vyváženě mísí s jistou dávkou melancholie a výsledek dobře funguje po humorní i pocitové stránce. Mireille Darcová, váhající mezi láskou k věčně zaneprázdněnému muži na cestách a nově vzniklým vztahem k poťouchlému sebevrahovi, zde dokonale ztělesňuje vyzrálou ženskost i obrovský půvab a šarm. Mondymu zde výborně sedla postava stárnoucího, věčně zklamaného a nešťastného milovníka žen, v níž se měl možnost předvést v pro něj netypicky smutné i něžné poloze. Velmi dobrému scénáři pro dva (tři) herce se dostalo důstojného komorního zpracování a výsledkem je skutečně příjemná záležitost, které schází jen malinká špetička k dokonalosti. [85%] ()