Umlčané svedectvo

(TV film)
  • Česko Umlčené svědectví (viac)

Hrdiny západoněmeckého dobrodružného filmu režiséra Rainera Erlera Umlčené svědectví přivádí pátrání po zmizelém novináři z Londýna do Francie, pak přes New York do Singapuru a až do Austrálie. Tam šťastně končí vzrušující cesta ženy s dítětem, která v doprovodu fotografa putuje po stopách svého muže, drženého násilím v podpalubí lodi, jež transportuje smrtelně nebezpečný náklad vyhořelých pohonných článků z atomových elektráren. - Režiséra Rainera Erlera u nás známe jako tvůrce filmu Kandidáti života a smrti (FP 7/81). I ve svém novém titulu využívá atraktivní (byť značně schematické) dobrodružné zápletky k tomu, aby poukázal na nebezpečí, jež hrozí lidstvu. Tentokrát je to vysoce aktuální problém likvidace nebezpečného odpadu z atomových elektráren. Řada skandálů z poslední doby ostatně potvrzuje, že v tomto případě filmová fikce má dosti blízko ke skutečnosti. Škoda jen, že se autorům nepodařilo realizovat záslužný záměr na vyšší úrovni. (Filmový přehled)

Rakosnicek77

Velmi povedený dobrodružný film, který se v naši televizi přiliš často neobjevoval. Po Kandidátech života a smrti, jde o další napínavou podívanou, která rozhodně stojí za shlédnutí. Sice mne ta malá sulíkatá holčička značně pila krev :-) jak pořád řvala, ale to už bylo asi vlivem vývoje děje a ne vychovou :-) ()

dopitak

Když jde patrání podezřele snadno, ačkoliv všechny okolnosti jsou negativně nakloněny, je to vždycky trochu nuda. Dalo se to natočit líp, ovšem u těchto filmů je pro mě klíčové to cenné svědectví doby, v němž snímek vznikal. Tipuju, že původní námět je mnohem starší, spíš mi to sedí k začátku osmdesátých let. Hlavní hrdinka moc pohledná, v jednom okamihném záblesku i svlečená. Skvělý dabing z Barrandova, Eva Hudečková byla mistryně své profese. ()

anderson

ČESKOSLOVENSKÁ KINOPREMIÉRA: ÚPF = IV.1989, réžia českého znenia (ÚPF) = MARIE FRONKOVÁ - Nevedel som, že je to pôvodne tv film. Každopádne filmy s touto tematikou sú moja slabosť. (7.4.2009) ()