Oktopus

• Česko Oktopus
Česko, 2023, 13 h 20 min (Minutáž: 56–70 min)

Réžia:

Jan Pachl

Kamera:

Marek Janda

Miroslav Krobot, Marika Šoposká, Kryštof Hádek, Zuzana Stivínová, Jaromír Hanzlík, Sara Venclovská, Pavlína Mourková, Tomáš Bambušek, Tereza Dočkalová (viac)

OKTOPUS je skratka „Oddelenia kontroly termínovo odložených prípadov útvaru S“. Vymyslel si ju starnúci kapitán Dítě hlavne preto, aby sa mohol venovať tridsať rokov starému prípadu Jordán. U podplukovníka Schwarza, svojho nadriadeného, nachádza pochopenie, ale keď mu pridelí mladú ambicióznu kapitánku Fáberovú, je zrejmé, že len pri jednom prípade nezostane. Kauzy, ktoré OKTOPUS rieši, sa odohrali v minulosti a na detektívoch je, aby nachádzali nové okolnosti a indície, ktoré im pomôžu staré prípady konečne vyriešiť. Ich pátranie nás zavedie do zaujímavých prostredí málo známej Prahy, medzi uzavreté sociálne skupiny, ako aj do hráčskych brlohov a na závodisko v Chuchli, kde hráč a stávkar Dítě trávi voľný čas. (RTVS)

Recenzie používateľa BigBang k tomuto seriálu (11)

Oktopus (2023)

Na nové (=popřevratové) české detektivky se normálně nedívám, ale při ležení s chřipkou jsem tomu dal šanci. A líbilo se mi to hezky. Hlavně dobré složení hlavních protagonistů. Snad mohl být méně dominantní ten příběhový oblouk přes celou sezónu, který místy zastiňoval jednotlivé epizodní detektivky. ()

Stratený prípad (2023) (E01)

Snesitelná hlavní dvojice detektivů. Není špatné, jak se oslovují příjmením. Paní Šoposká je elegantní a má krásné vlasy a nohy. Pobavila mě humorně realistická scéna s běžeckým pronásledováním. ()

Falzum (2023) (E02)

Bavilo méně. ()

Škaredá streda (2023) (E03)

Docela pěkná epizoda. Jen pan Krobot, když měl mluvit jako drsný vyšetřovatel, tak měl repliky spíš jako policejní praktikant Hlaváček, když si zkoušel šrapnel. ()

Syndikát koňa (2023) (E04)

Epizoda prostá a hodně oslazená, ale já jsem prostý divák. Paní Šoposká stále bez úsměvu a stále převážně v černém. ()

Nikita (2023) (E05)

Méně poutavé, ale postava trestance vyčnívala. ()

Srdcová sedma (2023) (E06)

Až tady jsem poznal pana Hanzlíka. Díl z Varů vyžaduje vyšší hodnocení. Při střelbách se paní Šoposká usmála. Zato při cestě po Staré Louce se dívala hodně znechuceně. ()

Dobrý pastier (2023) (E07)

Hezká epizoda. A lepá paní Fáberová se krok po kroku otevírá různým dědkům, kteří jí původně byli odporní. ()

Žihadlá (2023) (E08)

Krásné záběry Mácháče. Můžeme se smát, že kpt. Fáberová se vrhne šipkou z mola, aby vyslechla chlapíka, co sedí na pramici 20 m daleko. Ale chtěli bychom tu scénu vypustit? Nechtěli. ()

Deny (2023) (E11)

Velice zábavná epizoda s několika silnými postavami, zejména mi utkvěl recidivista prahnoucí po slávě. ()

Jordán (2023) (E13)

Epizoda s maximem retrospektivních scén. ()