Oktopus

• Česko Oktopus
Česko, 2023, 13 h 20 min (Minutáž: 56–70 min)

Réžia:

Jan Pachl

Kamera:

Marek Janda

Miroslav Krobot, Marika Šoposká, Kryštof Hádek, Zuzana Stivínová, Jaromír Hanzlík, Sara Venclovská, Pavlína Mourková, Tomáš Bambušek, Tereza Dočkalová (viac)

OKTOPUS je skratka „Oddelenia kontroly termínovo odložených prípadov útvaru S“. Vymyslel si ju starnúci kapitán Dítě hlavne preto, aby sa mohol venovať tridsať rokov starému prípadu Jordán. U podplukovníka Schwarza, svojho nadriadeného, nachádza pochopenie, ale keď mu pridelí mladú ambicióznu kapitánku Fáberovú, je zrejmé, že len pri jednom prípade nezostane. Kauzy, ktoré OKTOPUS rieši, sa odohrali v minulosti a na detektívoch je, aby nachádzali nové okolnosti a indície, ktoré im pomôžu staré prípady konečne vyriešiť. Ich pátranie nás zavedie do zaujímavých prostredí málo známej Prahy, medzi uzavreté sociálne skupiny, ako aj do hráčskych brlohov a na závodisko v Chuchli, kde hráč a stávkar Dítě trávi voľný čas. (RTVS)

Recenzie používateľa ghatos k tomuto seriálu (13)

Oktopus (2023)

Seriál v pohodě, který má slušou úroveň...i na tu protivnou krávu se dalo zvyknout, nakonec stejně nebyla tak podstatná. Seriálu by slušela druhá temnější série. 72%. ()

Stratený prípad (2023) (E01)

Nulté léta s lehkým odérem odcházejících devadesátek pohledem zpětného zrcátka. Případ solidní, potěšila nesmrtelná Helimadoe Lucie Zedníčková. Krobot s vlašákem v kelímku a rohlíkem je ikonický obraz ještě z totáče. 63%. ()

Škaredá streda (2023) (E03)

Skoro až hororové podtóny vložené do neokoukaného rugbyového prostředí Tatry Smíchov. 71%. ()

Syndikát koňa (2023) (E04)

Koníci...takový průměrnější díl. 63%. ()

Nikita (2023) (E05)

Dobře natočené i nacastované postavy vás budou zajímat. Vtahující atmosféra dekadence a zločinu okolo dálnice 👍+ promo Jordánu. 72%. ()

Srdcová sedma (2023) (E06)

Vary, karban a gastrospeciality. 72%. ()

Dobrý pastier (2023) (E07)

Pasťák není past, ale pastýř...72%. ()

Žihadlá (2023) (E08)

Ibiza východu a antika. 65%. ()

Kobyla (2023) (E09)

Docela jasně odhadnutelný případ pomsty. 62%. ()

Psina (2023) (E10)

Celkem čitelné i s pejsky. 63%. ()

Deny (2023) (E11)

Deny v jámě a čekání na vraha. 71%. ()

Bankocetle (2023) (E12)

Vlak, vražda a peníze...fungovalo to dobře. 72%. ()

Jordán (2023) (E13)

Na Jordán jsem zvědavě čekal. Brdy jako drsná, zvláštní krajina vhodně zvolená do vyšetřování do (ne)politické vraždy. Zakončení kvalitní. Tělo je hrobem duše, duše je hrobem pravdy. 75%. ()