Jiskra Vánoc

(TV film)
  • USA A Christmas Spark

Nedávno ovdovělá Molly ztratila radost ze života a rezignovala na hledání nové lásky. Když se však rozhodne navštívit o Vánocích svou dceru, netuší, co ji čeká. Molly, bývalá učitelka herectví, se neochotně ujme vedení městského vánočního průvodu a brzy se zamiluje do Hanka, který je nejžádanějším starým mládencem ve městě. (HBO Max)

Lacike

Typický Vianočný film v ktorom sa zídu nejaké exhviezdy. Tentoraz po rokoch tvorcovia znova spárovali ústredný pár zo seriálu Doktorka Quinnová. Chémia medzi nimi funguje stále dobre aj keď vek sa už na nich dosť podpísal. Hlavne na Jane. Ale celé je to také prázdne. Stretnú sa, párkrát si pokecajú a je koniec. Chýbala tam nejaká poriadna zápletka a zdramatizovanie kým sa dali dokopy. Tu fakt nič zaujímavé nie je. Takže je to jeden z tých slabších Vianočných filmov. 4/10. ()

Lencha

Tohle byl zbytečný film. Hlavní představitele jsem si před stopadesáti lety oblíbila v Dr. Quinnové, ale tenkrát se na ně koukalo hezky. Dnes už to říct nemůžu. Všichni stárneme, na tom nic není. Všichni máme právo a nárok na lásku v jakémkoli věku. Ale... V době Dr. Quinnové nebyl až tak patrný desetiletý věkový rozdíl mezi hlavními protagonisty. A i když dnes Joe vypadá v 61 letech skvěle a Jane v 71 letech také, spolu nevypadají moc romanticky přesvědčivě. Kdyby kamera nezabírala Jane až tak zblízka, možná bych s přivřeným okem uvěřila, že jsou hlavní představitelé téměř stejně staří. Teď mě napadá, že vlastně ani nevím, jestli se ode mě očekává, že si budu při sledování filmu říkat, že jsou hlavní představitelé šedesátníci nebo zda mám uvěřit tomu, že se šedesátiletý chlap zabouchne do sedmdesátky. Kdo ví? Ale abych se netočila jen kolem věku, tak příběh jako takový nebyl ničím zajímavý. Tohle už tu bylo milionkrát. A v daleko lepším podání. ()

nash.

I na televizní vánočku to bylo slabé. Vlastně o ničem, protože i zápletka s divadelním představení byla zcela podružná a zbytná. A romantický vztah? Ten spočíval v tom, že ti dva místo, aby se normálně bavili a jejich vztah procházel nějakým vývojem, něco se v něm dělo. jen tak postávali, popřípadě posedávali a na střídačku si deklamovali papírem šustící proslovy vypsané z nějaké laciné motivační příručky. ()

silentname

"Vianočná výzva 2022 - 43. film - "A Christmas Spark" teda nebol film moc pre mňa. Okrem jednoznačnej a veľmi tuctovej romantiky, akú sme videli miliónkrát som sa pri tomto počine neskutočne nudil. Na jednej strane to tak trošku ukazuje Vianoce v zelenom, no ani to tomu nejako extra nepomohlo. Neviem úprimne čo na filme nejako výrazne vyzdvihnúť. Možno by sa dalo povedať, že Jane Seymour vyzerá na svoj vek stále veľmi dobre. Má to svoje atmosférickejšie momentky a aspoň sa vo finále dočkáme nejakého zostrihu toho pripravovaného divadla. To mám rád, lebo to tak nejako ukazuje, že sa tvorcovia aj vedia snažiť a skúsia do toho zakomponovať to, čo reálne je ich cieľom. Vo výsledku však pre mňa podpriemerný počin, kde náhoda ide ruka v ruke so všetkým čo sa deje. Takže nič pre mňa. Hodnotenie: C- ()

• Natáčelo se od 11. září do 29. září 2022 ve Vancouveru (Britská Kolumbie, Kanada). (BMW12)