Zástupce šéfa britské tajné služby MI6 má před sebou slibnou kariéru. Když se ale znovu setká s ruskou špiónkou, bude možná muset přehodnotit celý svůj život. (Netflix)

Isard

Špionážní seriál, který sice na začátku působí poněkud melodramaticky, ale celé to téma rodiny nakonec zapadne na své místo. Řekl bych, že by celé minisérii prospělo pár dílů navíc, některé potenciálně zajímavé nápady zůstaly pouze nakousnuté – např. zápas o post premiéra, nebo hlubší zkoumání vztahu Adama a Kary jako agenta a řídícího důstojníka. Nicméně bez odboček příběh příjemně plyne. I když už polovině lze uhodnout, jak to tehdy v Baku bylo, cesta k rozuzlení není přímá a baví až do konce. Navíc se na to pěkně dívá. Minisérie Treason sice nemá na to, aby se stala nějakou žánrovou klasikou, ale pokud máte rádi tyhle přiměřeně plynoucí britská špiodramata, rozhodně doporučuji. ()

milbelQ

Ak to videl niekto z MI6 tak mu od smiechu muselo byť na vracanie, stačí počas celej série sledovať postavu agenta Adama Lawrence. To si naozaj scenáristi myslia, že máme vymyté mozgy ?????? No ale nie som agent Ml6, preto som túto sériu sledoval s porozumením a asi po 10 minútach som si prestal všímať neskutočné teatrálne scenáristické chyby a začal som sa normálne baviť. Časť 4 a 5 mali dobré tempo i keď celá séria šliapala v celku dobre, pozrel som ju celú v jedno popoludnie. Ak sa neočakáva nejaká špionážna suprovina tak odporúčam pozrieť. Olga Kurylenko potiahla celú sériu a herecky dominovala. Priznám, túto sériu som vzhliadol preto, že tu Olga hrala - mám rád jej herectvo. Oona Chaplin hrala dobre a v 5 časti Olge v celku dobre sekundovala. Herecky boli všetka postavy zvládnuté dobre, Charlie Cox za scenáristicky sfušovanú postavou Adama asi nemôže aj keď mohol postavu Adama zahrať lepšie, dať jej  troch väčšiu razanciu. Ak by som hodnotil len OK tak dám aj 4 hviezdičky ale tri sú myslím tak akurát. ()

Updated_Cake

Taková jednohubka, nenadchne, neurazí, příběh je docela předvídatelný, závěr docela nuda. Strašné to není, jsou tam dobří herci předvádějící skvělé výkony, jen scénář a režie stojí tak trochu na jedné noze. Je to takový dobrý průměr, asi to úplná ztráta času není, ale pochybuji, že si to pustíte více než 1x. ()

Matulko_

Uf, zostáva len dúfať, že skutočné tajné služby nezamestnávajú takto rozpačito naivné indivíduá (niekedy na hranici svojprávnosti) a že v MI6 majú viac, než len dve pištole, ktoré si navzájom požičiavajú. Netflix musí platiť naozaj dobre. ()

rostsoft

Bylo mi to doporučeno jedním známým, který o mně ví, že já se na seriály a filmy pod 70 % nekoukám. A nakonec jsem byl docela mile překvapen, bylo to více realistické. A to je možná ten problém, proč dosud všechny komentáře jsou negativní a vlastně i celkové hodnocení. Chápu, má to být zábava a film, ale na druhou stranu něco podobného by se klidně mohlo i stát. Mile mě překvapilo i výběr auta, kterou si vybrala ke krádeži. Je to staré Volvo, 30, možná i více let. Toto Volvo nemá počítač, nemá prakticky žádné bezpečnostní prvky a lze tak snadno ukrást. Když vidím, jak kradou moderní auta tím, že tomu vytrhnout dráty a tupě je spojí, tak se mi chce blejt. Žádné auto mladší než 20 let se nedá takto ukrást. Na to totiž musí být technika. Tyto auta totiž mají čip v Klíči, bez kterého prostě auto nepojede, jenže americký filmaři, a nejen ti se nás asi tupé občany snaží přesvědčit o opaku. Rozhodně to doporučují ke shlédnutí, nekoukejte se na názory lidí, kteří chtějí pouze bitky a krev. Někteří zmínili, že tam jde více o rodinu, ale probůh, pokud ti lidi mají rodiny, tak o to jít muselo. ()

BEZHLAVY

S takovymi hereckymi esy jsem ocekaval neco ve stylu Jeden musi z kola ven, ale bohuzel to byla Ordinace v ruzove zahrade… No zkratka chujovina… ()

palcanec

Ničím výjimečný špionážní thriller, povinné součástí si zde mohli odskrtnout, ale nic navíc nečekejte. Všechny postavy jsou strašně jednorozměrné, nikdo nemá do sebe víc než je ukázáno z postav v jejich prvních pěti minutách. To je škoda, určitě by se dalo vytěžit víc a značná část děje/konfliktů je bohužel stavěná na klasickém "zrovna jsem se ti chystal/a něco důležitého říct, ale zazvonil mi zrovna mobil, a proto jsem ti to nikdy neřekl/a, což teď bude motivovat příštích třicet minut tvoje naprosto hloupé činy". Navíc, už dlouho jsem neviděl v tohle žánru jiný přístup k zemím než: 1) Rusko - naši špioni se nesmi ničeho účastnit, všichni by si ihned věděli, že jsme to my, a kvůli tomu by Kreml vypadal špatně, jsme přece ti hodní. 2) USA - na cizím území jsme úplně stejně trigger-happy jako doma, ale nebudeme za to nest žádné důsledky, protože někdo výše zatahá za nitky, a proto se k tomu nikdo na nic ptát nebude. 3) UK - Měli jsme Bonda, takže stále platí, že naše tajná služba je středobodem vesmíru. ----- bohužel ani shlédnutím Treason se s jiným přístupem nesetkáme. ()