Vezmeš si mě za mrtvolu?

• Taiwan Guan yu wo han gui bian cheng jia ren de na jian shi (viac)

Policista Ming-han najde podivnou obálku, která mu děsivým způsobem změní život. Ming-han zjistí, že má za manžela ducha a musí společně s ním vyřešit zločin. (Netflix)

vinducha

Je asi pravda , že kdyby se to odehrávalo v hetero rovině , a taky by to v takové verzi bezesporu natočit šlo . Protože už jako děti , jsem se učili : " Hledám ďolík , pro svůj kolík " . A o čokoďolíku tam tedy opravdu nic nebylo . Tak by některé momenty , tak komicky nevyzněly . Nicméně , jako normální jedinec , jdu s 1 dolů právě za tu vyhřátou linii. ()

Korpy22

Podivná Tchaj-wanská komedie, která působí občas lehce bizarním dojmem, ale svým námětem si získává mou pozornost. Mladík díky své homofobii získává manžela a tím začínají jeho problémy a řešení vraždy. Tohle jsou témata která by se měli řešit, ale zároveň se nad nimi smát. Já jsem se zasmál, ale občas mi bylo i smutno. Prostě skvělý mix žánrů, který se vám buď líbí a nebo ho nenávidíte. ()

Stanislaus

Vezmeš si mě za mrtvolu? je vskutku bizarní a nevídaný žánrový mišmaš, který má potenciál napnout, pobavit i dojmout, byť filmu jako celku sráží nohy poněkud přestřelená stopáž a několik wtf momentů (např. honičky v autě se špatným CGI), které ale nejsou ve filmu z asijské produkce něčím neobvyklým. Příběhově mi film nejednou evokoval Ducha, řízlého typicky afektovaným asijským herectvím. Postava Maa (podobně jako Swayzeho Sama) měla jímavý background a je škoda, že v závěru tvůrci zbytečně tlačili na city (scéna se sanitkou byla nicméně skvělá). Byl-li by film o dvacet minut kratší, dal bych mu klidně vyšší hodnocení - i tak jsou to ale za mě lepší tři hvězdičky. ()

Rathalos

Paradny mix roznych filmovych zanrov,ktory prichadza z krajiny s nazvom Tchaj-wan,bolo to dostatocne vtipne,pocas toho prebiehalo vysetrovanie pripadu,cize aj ako kriminalka to splnilo ocakavania a este to fungovalo fajn i po tej dramatickej stranke,dokonca som sa nevyhol zopar slzam,cize ak to zhrniem,tak je to jasne ako letna obloha,nemam co vytknut...:⁠-⁠) ()

Disk

Ono těch pět hvězdiček může být pro někoho příliš, ale za sebe jsem hodně spokojený, protože mi tento tchaj-wanský žánrový mišmaš přišel neuvěřitelně zábavný. Mladý policista se podivuhodnou náhodou stane manželem mrtvého mladíka, jehož duše nicméně stále putuje po tomto světě. Žánr střídá žánr zvrat střídá zvrat, je to napínavé, zábavné, dojemné a v neposlední řadě ústřední pár hrají velmi hezcí herci, což je pro mě osobně velké plus. Občas tyhle pro Evropana žánrové experimenty jsou příjemným diváckým zpestřením. ()