The Spectre of Edgar Allan Poe

• Veľká Británia The Spectre of Edgar Allan Poe

darkrobyk

Lenora umírá a E.A.Poe je šílený. Při pohřbu uslyší z hrobu zvuky, a tak nechá rakev otevřít. Lenora je živá, avšak duchem mimo. Na radu přítele doktora Adama Forresta s ní odjíždějí do sanatoria, které vede doktor Grimaldi. Je to v podstatě blázinec pro vyšší třídu v krásném přírodním prostředí. Edgar a Adamem využijí nabídky přespat, v noci se ale přiopilý Edgar vydá na průzkum a zažije jednu z nejstrašnějších nocí ve svém životě. V téhle chvíli však netuší, že bude ještě hůře. Zpočátku nevinné drama se promění v temný gotický horor, kdy budova sanatoria supluje hrad. Má své katakomby a děsivá zákoutí, kde nechybí zavření šílenci, ba ani norimberská panna! (která sice nikdy neexistovala, ale stala se vděčnou rekvizitou hororů). Zážitek z podzemí jakoby byl inspirací pro povídku Jáma a kyvadlo, o sanatoriu obecně nemluvě, tam se vybaví Metoda doktora Téra a profesora Péra. Noční bouře zuří, hadi se v podzemí ve vodě vlní a smrt kráčí chodbami. Sekyra z halapartny se ukáže jako skvělý smrtící nástroj. Neviděl jsem bohužel uncat verzi, i tak jsem spokojený. Zajímavý pohled na Poa...a v závěru Havran - nevermore. Dnes asi spíše pro skalní fanoušky. ()